דימום וקיצור ימי ההכתמה / מיכל שונברון (מומחית בפוריות האישה)


דימום והכתמה ממושכים מהווים  מטרד רציני ומשמעותי לנשים בכלל ולנשים השומרות טהרת המשפחה בפרט. המאמר יתיחס לשלוש נקודות עקריות:
 1. מה זה מחזור הווסת?
 2. הגורמים לדימום לא מוסבר או לאי סדר במחזורים.
 3. האם/כיצד ניתן לקצר את הימים של הדימום ו/או הכתמים?

1. מה זה מחזור הווסת?

מחזור הווסת או למעשה מחזור הפוריות הוא מחזור בן כחודש ימים . הגוף מתכונן לביוץ ולהריון כל חודש וחודש. המחזור (משך הזמן בין דימום לדימום) נמצא בשליטתה של מערכת הורמונאלית מורכבת . ההורמונים  מאותתים לגוף את השלבים השונים של הכנתו להריון אפשרי מדי חודש בחודש, אצל כל אישה – מקבלת הווסת הראשונה ועד הפסקת הווסת בגיל המעבר, במשך כשלושים וחמש שנה או יותר.
מחזור הפוריות מתחיל עם קבלת הווסת. בשחלות אלפי זקיקים שמתוכן כמה עשרות עוברות גירוי כשבכל זקיק ביצית (שבוע ראשון). בדרך כלל רק ביצית אחת מגיעה לבשלות. בזמן זה הגוף מתכונן להריון  ע"י עיבוי כלי הדם בדופן הרחם, הכנת הפרשה מיוחדת להזנת הזרע ועוד.
סמוך לביוץ , המוח מפריש הורמון נוסף שתפקידו הוא לגרום לשחרור הביצית  מהשחלה – זה למעשה מה שקוראים ביוץ. שם הביצית חיה בין 12- 24 שעות בלבד.  אף על פי שהביצית חיה זמן מוגבל כל כך- האישה בעצם פורייה במשך הרבה יותר ימים- כי הזרעים שורדים בגוף האישה עד חמישה יום. (שבוע שני).
אחרי הביוץ, השחלה מפרישה הורמון  בשם  פרוגסטרון שתפקידו הוא להמשיך לבנות את דופן הרחם לקראת הריון אפשרי.( שבוע שלישי)
אם לא הייתה הפריה של הביצית במועד הביוץ, הגוף קולט את העובדה רק כשבועיים מאוחר יותר המהווה איתות לשחלה  להפסיק להפריש פרוגסטרון  דבר שגורם לדופן הרחם להתרוקן = מחזור הווסת. (שבוע רביעי)
     כאשר הווסת לא מגיעה... הריון.

 2. הגורמים לדימומים לא מוסברים או לאי סדירות במחזורים

אישה אינה יכולה להסיק בצורה אוטומטית שכל דימום שמופיע זה דימום של מחזור הווסת. ישנם גורמים רבים לדימומים ורק ע"י בדיקת בודקת טהרה או רופא/ה ניתן לאתר את סיבת הדימום. הסיבות לדימומים / כתמים שאינם מחזור הווסת:
 1. קיום אי איזון  או הפרעה הורמונאלית בגוף.  חלק מההפרעות קשורות לגידולים ברחם כגון מיומות (שרירנים), ציסטות בשחלות או פוליפים (לרוב ברחם). הפרעות נוספות נובעות מבעיות בתפקוד בלוטת התריס והפרעות אכילה כגון השמנת יתר, אנורקסיה או תת תזונה.   
 • דימום ממושך או לא צפוי יכול להיגרם ע"י הפלה טבעית, הריון מחוץ לרחם ואף גידול לא ממהיר במערכת הרבייה של אישה. מתח מתמיד והפרעות רגשיות עשויות להאריך את הדימום. אפילו מתח ממושך ולחץ נפשי חזק יכולים לגרום לדימומים לא תקינים. וכמובן, יש אפשרות של פציעה או דלקת בתוך הנרתיק.
 • אנדומטריוזיס ושחלות פוליציסטיות.
 • נטילת הורמונים למיניהם (פמולין וסרוזט בזמן הניקה, גלולות רגילות למניעת הריון, הורמונים בגיל המעבר, הורמונים של טיפולי פוריות)
 • תרופות שמשפיעות על מערכת קרישות הדם (כגון תרופות אנטי-דלקתיות,אספירין ועוד )
 • לקראת גיל המעבר- צפוי שינויים באורך המחזור וכמות הדימום בזמן הווסת.

3 . גישות /  מרשמים הוליסטיות לקיצור ימי הדימום / הכתמות

הדבר הראשון שצריך לעשות זה  להיבדק ע"י בודקת טהרה כדי לפסול גורמים פתולוגים של דימום. קיימים עשרות סוגי צמחים המתאימים לטיפול של הגורמים השונים המשפיעים על הדימומים או הכתמות. לכן יש חשיבות רבה לעבור אבחון ורק אז טיפול ע"י מטפל מנוסה ומיומן.כמו כן חשוב לערוך בדיקות דם לפני שמתחילים ליטול ויטמינים או תוספי מזון. חשוב לציין כי טיפול יכול לקחת עד כ-6 חודשים עד שרואים שינוי.
 • צמח ילקוט הרועים לקיצור ימי המחזור ( לשתות בימי המחזור חליטה  במים חמים של הצמח ). מהווה פיתרון למחזור תקין-           
 • שיח אברהם (VITEX) מאזן את ימי המחזור (לא הדימום של וסת) ומשפר את מצב של פרוגסטרון. צמחים אלה מאזנים את מע' ההורמונאלית. ע"י השפעה על פעילות יותר המוח (ההיפופיזה). עוזר לנשים עם דמום קטוע / טפטופי דם לפני קבלת הווסת
 • ציפורני חתול- לסדירות מחזור הוסת
 • דיאטה בריאה המספקת ויטמינים ומזינות חיוניים למע' ההורמונאלית ולמחזור תקין
 • ויטמינים ותוספי מזון (כגון שמן פשתן- לאיזון המחזור ולירידה בכמות הדימום) 
 • חסרים בויטמינים A, ,B6 E ואבץ,  שיכולים להשפיע על דימום כבד וארוך או לחילופין למנוע הכתמות לפני המחזור.
 •  דיקור / צמחים סיניים / רפואה סינית
 • עיסוי באזור האגן
 • אורגזמה לקראת סוף הווסת (מזרים דם לאזור האגן)
 • ריקון דם הווסת בדרך טבעית  מתוך עבודה נכונה עם רצפת האגן  (שיטת שרמן)
 • הומאופתיה
 • תנוחות יוגה
חשוב להדגיש כי אישה יכולה לאמת את הדימום הנוכחי שיש לה כדם ווסתי – רק במידה והיא יכלה לדעת שהיה לה ביוץ בערך שבועיים לפני כן. העובדה הזאת חשובה כי הדם הווסתי מופיע בערך אחרי 12-16 יום לאחר הביוץ. אישה הלומדת לעקוב אחר סימני הפוריות שלה ( חום השחר, צוואר הרחם והפרשות פוריות) תוכל לדעת מראש מתי היא אמורה לקבל את המחזור ובאם מופיע דימום חריג להבין כי יתכן שישנה בעיה.
פלאפון: 0543103526
www.poriutivit.com
מדיניות רכישה
1. השימוש במידע המוצג באתר כותנה ובמוצרים הנמכרים בו הוא על אחריותך בלבד, ואין כותנה ו/או אלונה אחראית לכל נזק שייגרם לך בעקבות שימוש במוצרים או במידע.
2. החזרות: ניתן להחזיר מוצרים שלא כובסו ולא נעשה בהם שימוש, את המוצרים יש לשלוח חזרה בדואר תוך 5 ימי עסקים ממועד קבלת המוצר, ההחזרה תתבצע בדואר ל: כותנה, ת.ד. 69 כמון 2011200 או ישירות לכותנה בכמון.
כשהמוצרים יגיעו נזכה אתכם על המוצרים פחות 5% עמלת ביטול על פי חוק, עלויות המשלוחים חלות על הלקוחה.
מעל 5 ימי עסקים להחזרת המוצר, יינתן זיכוי בשווי הקנייה לרכישה באתר, הזיכוי לא כולל את עלות המשלוח ו5% עמלת ביטול על פי חוק.
החלפות: ניתן להחליף מוצרים בתנאי שלא עברו כיבוס או שימוש והם במצב שקיבלת אותו, אשמח לייעץ ולהתאים לך מוצר לצרכיך.
תחתונים: על פי הנחיות משרד הבריאות לא ניתן להחליף או להחזיר תחתונים, אנא בצעי את הבדיקות והמדידות לפני הרכישה.
3. אחריות: אנו מקפידים על כל שלבי היצור, אם קיבלת מוצר פגום , אנו מתחייבים לשלוח לך מוצר חדש ברגע שיגיע ממך בדואר.
4. שרות: אשמח לעמוד לרשותכן ולענות על כל שאלה לפני ואחרי הקנייה , אלונה 0522802900
5. איסוף מידע
אנחנו אוספים ממך מידע כאשר אתה נרשם לאתר שלנו, מתחבר לחשבון שלך, מבצע רכישה, משתתף בתחרות, ו/או כאשר אתה מתנתק מהחשבון. המידע שנאסף כולל את שמך, כתובת האימייל, מספר הטלפון ו/או פרטי כרטיס אשראי.
בנוסף, אנחנו מקבלים ושומרים באופן אוטומטי מידע מהמחשב ומהדפדפן שלך, כולל כתובת ה-IP שלך, מאפייני התוכנה והחומרה, ופרטי העמוד שבו ביקשת לצפו.
שימוש במידע
כל מידע שאנחנו אוספים ממך עשוי לשמש כדי:
להתאים באופן אישי את החוויה שלך ולהגיב לצרכים האישיים שלך
לספק תוכן שיווקי מותאם אישית
לשפר את האתר שלנו
לשפר את שירות הלקוחות ואת צרכי התמיכה שלך
ליצור אתך קשר באמצעות אימייל
לנהל תחרות, מבצע, או סקר
6. פרטיות מסחר אלקטרוני
אנחנו הבעלים הבלעדיים של המידע שנאסף באתר. המידע על פיו ניתן לזהותך לא יימכר, יוחלף, יועבר, או יינתן לאף חברה אחרת בשל כל סיבה שהיא ללא הסכמתך, מלבד מידע הכרחי להשלמת בקשה ו/או עסקה, כגון משלוח הזמנה.
העברת מידע לצד שלישי
אנחנו לא מוכרים, סוחרים, או מעבירים בכל דרך שהיא לגופים חיצוניים את המידע המאפשר זיהוי אישי שלך. תנאי זה לא כולל חברות צד שלישי מוסמכות שמסייעות לנו בתפעול אתר האינטרנט שלנו או בביצוע העסקים שלנו, כל עוד החברות הנ"ל מתחייבות לשמור על סודיות המידע הזה.
אנחנו מאמינים ששיתוף מידע הוא הכרחי על מנת לחקור, למנוע או לפעול בקשר לפעילויות משפטיות, חשד להונאה, מצבים הכוללים איומים אפשריים לביטחונו האישי של כל אדם, הפרות תנאי השימוש שלנו, או כפי שנדרש על פי חוק.
מידע שאינו אישי, עם זאת, עשוי להינתן לגופים חיצוניים למטרות שיווק, פרסום ושימושים אחרים.
7. אבטחת מידע
אנחנו מיישמים מגוון אמצעי אבטחה כדי לשמור על בטיחות המידע האישי שלך. אנחנו משתמשים בהצפנה משוכללת כדי להגן על מידע רגיש שמועבר ברשת. אתר זה גם מגן על המידע שלך במצב לא מקוון. רק עובדים שצריכים לבצע עבודה מסוימת (למשל, ניהול חשבונות או שירות לקוחות) מקבלים גישה למידע המאפשר זיהוי אישי. המחשבים/שרתים המשמשים לאחסון מידע המאפשר זיהוי אישי נשמרים בסביבה מאובטחת.
האם אנו משתמשים בקבצי קוקי?
כן. קבצי הקוקי שלנו משפרים את הגישה לאתר שלנו ומזהים מבקרים חוזרים. יתר על כן, קבצי הקוקי שלנו משפרים את חוויית המשתמש על ידי מעקב והתמקדות בתחומי העניין שלה/שלו. השימוש בקבצי קוקי, עם זאת, לא מקושר באף צורה למידע כלשהו באתר שלנו המאפשר זיהוי אישי.
8. הסרה מרשימת תפוצה
אנחנו משתמשים בכתובת האימייל שסיפקת כדי לשלוח לך מידע ועדכונים הנוגעים להזמנה שלך, חדשות חברה מזדמנות, מידע על מוצרים קשורים וכד'. אם בשלב כלשהו תעדיף להסיר את עצמך מרשימת התפוצה, על מנת שלא לקבל אימיילים בעתיד, אנחנו מצרפים הוראות מפורטות להסרה מרשימת התפוצה בתחתית כל אימייל.
הסכמה
9. באמצעות שימוש באתר שלנו, אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו.

חבילות נשלחות מדי יום ב 9:00 בבוקר , דואר רשום מגיע תוך כמה ימים, דואר שליחים תוך 24-48 שעות
המשלוח נעשה באמצעות דואר ישראל, יתכנו עיכובים, ניתן ליצור קשר לקבלת מספר חבילה למעקב

החזרות: ניתן להחזיר מוצרים שלא כובסו ולא נעשה בהם שימוש, את המוצרים יש לשלוח חזרה בדואר תוך 5 ימי עסקים ממועד קבלת המוצר, ההחזרה תתבצע בדואר ל: כותנה, ת.ד. 69 כמון 2011200 או ישירות לכותנה בכמון.
כשהמוצרים יגיעו נזכה אתכם על המוצרים פחות 5% עמלת ביטול על פי חוק, עלויות המשלוחים חלות על הלקוחה.
מעל 5 ימי עסקים להחזרת המוצר, יינתן זיכוי בשווי הקנייה לרכישה באתר, הזיכוי לא כולל את עלות המשלוח ו5% עמלת ביטול על פי חוק.
החלפות: ניתן להחליף מוצרים בתנאי שלא עברו כיבוס או שימוש והם במצב שקיבלת אותו, אשמח לייעץ ולהתאים לך מוצר לצרכיך.
תחתונים: על פי הנחיות משרד הבריאות לא ניתן להחליף או להחזיר תחתונים, אנא בצעי את הבדיקות והמדידות לפני הרכישה.

צור קשר

כותנה
כתובת: המצפור, ת.ד. 69 כמון 2011200
טלפון: 073-7783022
תנאי השירות
x

#{title}

#{text}

#{price}