ברוכה הבאה לבלוג של "כותנה".
בבלוג תמצאי מאמרים הקשורים למוצרי כותנה, ווסת נשיות ועוד.
אני מקווה שהמידע בבלוג יועיל לך! את מוזמנת לפנות אליי אם יש לך שאלות נוספות או הצעות למאמרים חדשים לבלוג. 
באהבה, אלונה
למה להשתמש במוצרי כותנה?

למה להשתמש במוצרי כותנה?

100% כותנה אורגנית, ספיגה ממושכת, ייצור ישראלי, לא נוסה על בעלי חיים, בריא, אקולוגי ועוד. (להמשך לחצי כאן)


על המחזוריות הדמית ומשמעויותיה בחיי אישה

על המחזוריות הדמית ומשמעויותיה בחיי אישה

האישה הינה ישות בוראת. חיים נוצרים בה, גדלים בה, מוזנים בה, מטופחים בה, ומשוחררים לעולם, להתגשם בדרכם. כיוצרת חיים, קיומה הגופני של האישה נוגע במסתורין החיים, ובשאלת הבחירה בחיים. הרחם איננה רק כלי קיבול לעובר מתהווה, אלא היא מרכז חיי נשמתה של האישה, והיא מחברת אותה אל מקורותיה הנשיים-רוחניים.
(להמשך לחץ כאן)


תחבושות רב פעמיות - אלונה ג'מילי

תחבושות רב פעמיות - אלונה ג'מילי

תחבושות רב פעמיות הן תחבושות העשויות מבד כותנה אורגני , ומיועדות לשימוש חוזר לאחר כביסה. לתחבושות בד יתרונות רבים: הן נעימות, אקולוגיות, ידידותיות לסביבה, בריאות יותר, חסכוניות, ובנוסף נשים המשתמשות בתחבושות בד מדווחות על שינוי בגישה כלפי הווסת והנשיות שלהן
(להמשך לחץ כאן)


יומן אישה

יומן אישה

מיכל שונבורן מודעות למחזוריות בכל דבר בטבע יש ביטוי של מחזוריות: עונות השנה, יום ולילה, מחזור החי והצומח. גם הגוף שלנו הוא חלק מהטבע. מחזור הפוריות של האישה מקביל למחזור הירח, הנולד, מתמלא ומתמעט במשך כחודש ימים. המילה ווסת באנגלית ((menstruationמקורה מהמילה הלטינית MENSES, כלומר שינוי הירח.
(להמשך לחץ כאן)


יתרונות בריאותיים במעבר לתחבושות בד

יתרונות בריאותיים במעבר לתחבושות בד

שימוש בתחבושות רב פעמיות מבד טבעי, עשוי להפחית את הסיכון לדלקות וזיהומים אצל נשים נשים רבות הסובלות מתסמינים ממושכים של צריבה, גרד, כאבים ואי נוחות בפות. תסמינים הנגרמים ממגוון בעיות, בינהן דלקות נרתיקיות חוזרות על רקע פטריה (קנדידה), דלקות נרתיקיות לא זיהומיות, מחלות עור שונות שחלקן מופיעות רק בפות, מתגובות אלרגיות, מדלקת עור ממגע ועוד.
(להמשך לחץ כאן)


דלקת עור אלרגית

דלקת עור אלרגית

דלקת עור אלרגית עקב מגע (Contact Dermatitis) המיוחסת לשימוש בתחבושות היגייניות Always Erica L. Eason, SM, MDCM, FRCSC; Perle Feldman, BSc, MDCM, CCFP מטרה: לדווח על קשר קליני בין גירוי של הפות או דלקת עור אלרגית עקב מגע והשימוש בתחבושות היגייניות Always. מדגם: סדרת מקרים מקום: מרפאה גינקולוגית במונטריאול.
(להמשך לחץ כאן)
עיסוי רחם בשיטת ארויגו - נטע שחר

עיסוי רחם בשיטת ארויגו - נטע שחר

עיסוי רחם, צמד מילים שלאחרונה נאמר ונשמע יותר ויותר, מעורר מלא סקרנות ותהיות, מרים גבות, פוער פיות, אך בעיקר- מסנכרן לב ורחם. מה זה עיסוי רחם? ומה מייחד את עיסוי הרחם בשיטת ארויגו משאר העיסויים הקיימים? עיסוי רחם זה עיסוי קדום, והאמת שהוא קיים במגוון רחב של תרבויות, החל מתימן, דרך השבטים הבדואים, רוסיה ועד השבטים של מרכז אמריקה. כמעט בכל תרבות ניתן למצוא את המאמא שיש לה סוד עתיק לריפוי ואיזון האשה. בכל התרבויות העיסוי מתבצע דרך הבטן, בחלקן גם דרך הגב. לפעמים הוא איטי ועדין, לפעמים הוא עמוק ואינטנסיבי, אך תמיד הוא בא "לסדר" את הרחם.
(להמשך לחץ כאן)


הווסת והפחד מהנשי - טובי בראונינג

הווסת והפחד מהנשי - טובי בראונינג

פרק 7 הווסת והפחד מהנשי - לפדות את הזרימה - מתוך הספר: "איך הפכה האישה לגבר" – טובי בראונינג "והאישה פתחה את השפתיים ונשמה, ובה בעת פתחה את הנרתיק ודיממה. מפיה זרם האור להקיף את העולם, ומהפות זרם החושך לחבור לאור כיום וכלילה סביב האדמה. האור נצמד בפתילים אל השמש. החושך רקד עם הירח – עטף וחשף.
(להמשך לחץ כאן)


דימום וקיצור ימי ההכתמה

דימום וקיצור ימי ההכתמה

מיכל שונברון – מומחית בפוריות האישה דימום והכתמה ממושכים מהווים  מטרד רציני ומשמעותי לנשים בכלל ולנשים השומרות טהרת המשפחה בפרט. המאמר יתיחס לשלוש נקודות עקריות: מה זה מחזור הווסת? הגורמים לדימום לא מוסבר או לאי סדר במחזורים. האם/כיצד ניתן לקצר את הימים של הדימום ו/או הכתמים?
(להמשך לחץ כאן)


תבונת מחזור הווסת

תבונת מחזור הווסת

מאת: אפרת דבוש נאור חכמת מחזור הווסת במשך ההיסטוריה האנושית כולה, גוף האישה ומחזור הווסת נתפסו כמקודשים, חלומות, אינטואיציה נשית ודמיונן של נשות השבט היו בעלי חשיבות רבה. בכל העולם, בתרבויות שונות, כיבדו את הנשים הצעירות בטקסי חניכה של כניסה לעולם הנשיות והתבגרות.
(להמשך לחץ כאן)


הגיינה נשית, בריאות וסביבה - גל גולן

הגיינה נשית, בריאות וסביבה - גל גולן

כשמגיעים להתייחס לנושא ההגיינה הנשית, אין להתחמק מדיון קצר על הפוליטיקה של יחסי החברה הפטריארכלית ונשים, ויחסי החברה המערבית וגוף האדם. שני אלו נושאים שמשתלבים אחד בשני, ויוצרים את התמונה המוכרת לנו היום ביחס החברה בכלל והרפואה בפרט לנשים, ואת האופן בו נשים בוחרות לאמץ או שלא לאמץ יחס זה.
(להמשך לחץ כאן)


ד

ד"ר אחינועם לב שגיא - מרפאה לטיפול במחלות של הפות והנרתיק - דפי מידע

דפי מידע בנושאים: דלקות הנרתיק ומחלות הפות (מחלות וולוו-וגינליות), כולל בעיות שונות של איברי המין החיצוניים המתבטאות כגרד, כאבים, כאבים ביחסי מין, הפרשות ואי נוחות. דלקות נרתיק פטריותיות חוזרות, דלקת נרתיק – טריכומונס וגינליט, כאבים בפות – וולוודיניה, ליכן פלאנוס, הרפס, ליכן סקלרוזוס, אטרופיה מחוסר אסטרוגן, הפרשה נרתיקית מרובה, גרד בפות – ליכן סימפלקס כרוניקוס, דלקת עור ממגע, דלקות נרתיק פורלנטית, חומרי סיכוך בעת קיום יחסי מין, וגינוזיס חיידקית ועוד.
(להמשך לחץ כאן)


גביעונית החברה הטובה שלי במחזור - כתבה: הדס מאיר

גביעונית החברה הטובה שלי במחזור - כתבה: הדס מאיר

זהירות, פוסט נשי ומודע לפנייכן.ם! שחשוב לגברים לא פחות. :) גביעונית, החברה הטובה שלי במחזור. את המסע שלי עם הגביעונית התחלתי לפני יותר משנה, עם כל טמפון ותחבושת ששומשה הרגשתי שאני מכה את היד שמאכילה אותי, או יותר נכון מזיקה למערכת שמשמחת אותי, ואפילו יותר גרוע, בלי לחשוב שזה נכון, שותפה פעילה בציות עיוור אחרי נורמות חברתיות שאומרות שמחזור זה פיכסה ומה שיעזור זה טמפון עם מוליך שיקל בתהליך המלוכלך או תחבושת ריחנית עם ציור פרחים שתעזור לי להרגיש כאילו אני לא תינוק עם חיתול. אז אמרתי די. אחרי קצת ציניות שהבעתי כלפי הגביעונית שבה נתקלתי התחלתי לחקור, העולם נפתח.
(להמשך לחץ כאן)

תחתונים ודלקות בדרכי השתן - כתבה: לילך שיוו יפרח - מטפלת ברפואה סינית

תחתונים ודלקות בדרכי השתן - כתבה: לילך שיוו יפרח - מטפלת ברפואה סינית

קצת על תחתונים ודלקות בשתן.... חוטיני, טנגה, תחרה, בוקסר, סבא, צמודים קטנים וממש 'נוחים'..... יש כל מיני תחתונים, אבל מה הקשר בינם לדלקות בדרכי השתן? לבישת תחתונים לא מתאימים מחמירה את מצב הדלקת ו/או הפטריה או צרות אחרות. בדרך כלל נשים (בכל הגילאים) סובלות יותר, אך גם גברים וילדים סובלים מדלקות בשתן, כך שהנושא חשוב לכולנו. ישנן דלקות חיידקיות, דלקות ויראליות, פטריות וזיהומים אחרים עבורם מציעה הרפואה הסינית דרכי טיפול ומניעה. גם בתחילת דלקת או במקרים קשים של סבבי דלקות רבים עם עוד ועוד אנטיביוטיקה ואפילו במצבים של דלקות כרוניות ודלקות שעלו לדרכי השתן העליונות ולכליות. דיקור, תזונה נכונה, לבוש תואם (תחתונים) וצמחי מרפא מסייעים לטפל ואף למנוע דלקות בשתן. להמשך קריאה לחצי על התמונה מימין

כתבות

כתבות

קישורים לכתבות (להמשך לחצי כאן)


- לייעוץ והזמנות - 
התקשרי לטלפון - 073-2802900
או במייל cottna@gmail.com
x

#{title}

#{text}

#{price}