ברוכה הבאה לבלוג של "כותנה".
בבלוג תמצאי מאמרים הקשורים למוצרי כותנה, ווסת נשיות ועוד.
אני מקווה שהמידע בבלוג יועיל לך! את מוזמנת לפנות אליי אם יש לך שאלות נוספות או הצעות למאמרים חדשים לבלוג. 
באהבה, אלונה
המדריך המלא לתחתוני מחזור / תחתונים לדליפת שתן

המדריך המלא לתחתוני מחזור / תחתונים לדליפת שתן

תחתוני מחזור עם שכבת פול- מתאימים לכל רמות הדימום ולדליפת שתן, בעלי יכולת ספיגה גבוהה ביותר. מגיעים כיחידה אחת במגוון מידות בין XS-XXL בגזרה גבוהה ונמוכה הרכב התחתון כותנה אורגנית:  תחתונים עשויים מכותנה אורגנית עם אישור gots - אישור בינ"ל לכותנה אורגנית. מה שמבטיח שאינו מכיל כימיקלים מסוכנים, ומיוצר בסחר הוגן. הבד רך נעים נושם וסופג זיעה. התחתונים מכותנה אינם תופסים ריח גם אחרי שימושים רבים, עמידים לשימוש חוזר לאורך שנים. בנוסף לשלוש שכבות סופגות של כותנה אורגנית בתחתונים תפורה שכבת פול (שכבה "נושמת", אטומה לנוזלים) שאינה בא במגע עם הגוף.
(להמשך לחצי כאן)


עשר יתרונות בהיגיינה נשית רב פעמית

עשר יתרונות בהיגיינה נשית רב פעמית

100% כותנה אורגנית, ספיגה ממושכת, ייצור ישראלי, לא נוסה על בעלי חיים, בריא, אקולוגי ועוד. כותנה אורגנית עם אישור גוטס הינה כותנה שעומדת בסטנדרטים מחמירים חומרי הגלם שלהם גדלים ללא כימיקלים מסוכנים הידועים כמזיקים לאדמה, לאדם ולבעלי החיים, אינם מהונדסים גנטית, ואינם כוללים חומרים הידועים או החשודים כאלרגנים, הצבעים חייבים להיות בטוחים לשימוש. נעימות ונקיות מכימיקלים מסוכנים בדיוק מה שמגיע לך לאזור האינטימי ביותר בגופך
(להמשך לחצי כאן)


על המחזוריות הדמית ומשמעויותיה בחיי אישה- דר' דבורה לדרמן-דניאלי

על המחזוריות הדמית ומשמעויותיה בחיי אישה- דר' דבורה לדרמן-דניאלי

האישה הינה ישות בוראת. חיים נוצרים בה, גדלים בה, מוזנים בה, מטופחים בה, ומשוחררים לעולם, להתגשם בדרכם. כיוצרת חיים, קיומה הגופני של האישה נוגע במסתורין החיים, ובשאלת הבחירה בחיים. הרחם איננה רק כלי קיבול לעובר מתהווה, אלא היא מרכז חיי נשמתה של האישה, והיא מחברת אותה אל מקורותיה הנשיים-רוחניים. דמה של הרחם הינו דם חיים המכיל בתוכו ידע וקדושה אין-סופיים. כדי לשמור על חיותו המלאה וחיוניותו של מעיין דמי נובע זה, מתקיימים ברחם מחזורי זרימה ונביעה תת-קרקעיים. תנועת הנביעה והזרימה נעה במחזורי גאות, שפל, התמלאות והתרוקנות.
(להמשך לחצי כאן)


תחבושות רב פעמיות - אלונה ג'מילי

תחבושות רב פעמיות - אלונה ג'מילי

הן תחבושות העשויות מבד כותנה אורגני , ומיועדות לשימוש חוזר לאחר כביסה. לתחבושות בד יתרונות רבים: הן נעימות, אקולוגיות, ידידותיות לסביבה, בריאות יותר וחסכוניות. נשים המשתמשות בתחבושות בד מדווחות על שינוי בגישה כלפי הווסת והנשיות שלהן. "הימים שבהם חשו הנשים גאווה שאיננה מותנית בהישגים, אלא פשוט מעצם מהותן, רחוקים כחלום ערפילי. העידן שבו הכירה הקהילה האנושית בכך שאמא אדמה ביטאה את מחזוריותה דרך המחזוריות של בנותיה, הוא זיכרון עמום בלבד .
(להמשך לחצי כאן)


יומן אישה- מיכל שונבורן

יומן אישה- מיכל שונבורן

מיכל שונבורן מודעות למחזוריות בכל דבר בטבע יש ביטוי של מחזוריות: עונות השנה, יום ולילה, מחזור החי והצומח. גם הגוף שלנו הוא חלק מהטבע. מחזור הפוריות של האישה מקביל למחזור הירח, הנולד, מתמלא ומתמעט במשך כחודש ימים. המילה ווסת באנגלית ((menstruationמקורה מהמילה הלטינית MENSES, כלומר שינוי הירח. כמעט בכל התרבויות הירח מוכר כישות נשית ואף ביהדות יש מצווה לכבד ולברך את הירח החדש בכל ראש חודש כחג חודשי המסמל התחדשות ולידה מחדש.
(להמשך לחצי כאן)


יתרונות בריאותיים במעבר לתחבושות בד

יתרונות בריאותיים במעבר לתחבושות בד

שימוש בתחבושות רב פעמיות מבד טבעי, עשוי להפחית את הסיכון לדלקות וזיהומים אצל נשים נשים רבות הסובלות מתסמינים ממושכים של צריבה, גרד, כאבים ואי נוחות בפות. תסמינים הנגרמים ממגוון בעיות, בינהן דלקות נרתיקיות חוזרות על רקע פטריה (קנדידה), דלקות נרתיקיות לא זיהומיות, מחלות עור שונות שחלקן מופיעות רק בפות, מתגובות אלרגיות, מדלקת עור ממגע ועוד.
(להמשך לחצי כאן)


תחתוניות יומיומיות – דברים שחשוב לדעת- מיכל שונברון

תחתוניות יומיומיות – דברים שחשוב לדעת- מיכל שונברון

בעשורים האחרונים נשים רבות נחשפות למוצרי היגיינה נשית בתעשיית הפרסומות. פרסומות אלה מעבירות מסרים שעשויים להוביל לשכנוע ולאמונה ששימוש במגיני תחתון יומיומיים הוא היגייני ובריא. בזמן שאת אמורה להרגיש "בטוחה" עימן, חשוב לזכור שיש מספר חסרונות בשימוש היומיומי בהן, במיוחד כשאת באה ללמוד שמ"פ. ממה עשויות תחתוניות חד פעמיות? מגני תחתון, טמפונים וגם חיתולים חד פעמיים, כולם מכילים כימיקלים שבטיחותם לבריאות מוטלת בספק. מחקרים חדשים גילו חומר הנחשב כמזיק (פתאלאטים) למערכת הרבייה במוצרי היגיינה. מרכיבי פלסטיק במגיני התחתון והטמפונים חשודים גם הם כמשבשי המערכת ההורמונלית.
(להמשך לחצי כאן)


דלקת עור אלרגית

דלקת עור אלרגית

דלקת עור אלרגית עקב מגע (Contact Dermatitis) המיוחסת לשימוש בתחבושות היגייניות Always Erica L. Eason, SM, MDCM, FRCSC; Perle Feldman, BSc, MDCM, CCFP מטרה: לדווח על קשר קליני בין גירוי של הפות או דלקת עור אלרגית עקב מגע והשימוש בתחבושות היגייניות Always. מדגם: סדרת מקרים מקום: מרפאה גינקולוגית במונטריאול. טופלים: נשים שהגיעו בין ספטמבר 1991 לבין ספטמבר 1994 עם עקצוצים או צריבה של אזורים שיכולים לבוא במגע עם תחבושת היגיינית (תל הערווה (mons pubis), פני שטח חיצוניים של הפות והפרינאום) המתחילים לפחות יום אחד לאחר תחילת השימוש בתחבושות ולא יותר מ-5 ימים לאחר הפסקת השימוש.
(להמשך לחצי כאן)


יתרונות מוצרים שעשויים כותנה אורגנית – עם אישור גוטס (אישור בינ"ל לכותנה אורגנית)- אלונה ג'מילי

יתרונות מוצרים שעשויים כותנה אורגנית – עם אישור גוטס (אישור בינ"ל לכותנה אורגנית)- אלונה ג'מילי

סיפור אישי: לפני כ16 שנה הציעה לי חברה שנתפור לנו תחבושות בד לווסת, לקחנו מגבת וחולצת פלנל ותפרנו ביד תחבושות נהדרות (עדיין יש לי אותן), החלטנו אז לייצר תחבושות עבור נשים. הסתובבנו ימים לחפש בדים, גזרות ותופרת, כשהכל הושלם והיו לנו מוצרים ביד יצאנו שמחות לקורס של נשים להציע להן את התחבושות, באנו וסיפרנו על יתרונות התחבושות לנשים ובין היתרונות אמרנו שהן אינן מכילות כימיקלים, קמה אישה אחת ואמרה שאם אנחנו רוצות מוצר בלי כימיקלים אנחנו צריכות להשתמש בכותנה אורגנית .
(להמשך לחצי כאן)


המדריך להקלה על כאבי ווסת pms- עפרי אביב

המדריך להקלה על כאבי ווסת pms- עפרי אביב

המדריך מיועד לנערות מתבגרות ולכל אישה בכל גיל שחווה כאבי מחזור או סימפטומים של התסמונת הקדם ווסתית ) PMS )שמופיעה בימים שלפני הווסת. מניסיוני המקצועי והאישי, יש פתרונות רבים ונפלאים לטפל בכאבי מחזור, וסימפטומים של pms ,בדרך טבעית ומחוברת יותר לגוף. אחלוק איתך כאן את כל הידע שצברתי בתחום שמי עפרי אביב, אני עוסקת וחוקרת כבר זמן רב את נושא המחזוריות והשפעתה על חיינו כנשים. עבדתי הרבה שנים עם נערות, מתוך שליחות שהיתה לי מגיל ההתבגרות המאוד מאתגר שלי.
(להמשך לחצי כאן)


עיסוי רחם בשיטת ארויגו - נטע שחר

עיסוי רחם בשיטת ארויגו - נטע שחר

עיסוי רחם, צמד מילים שלאחרונה נאמר ונשמע יותר ויותר, מעורר מלא סקרנות ותהיות, מרים גבות, פוער פיות, אך בעיקר- מסנכרן לב ורחם. מה זה עיסוי רחם? ומה מייחד את עיסוי הרחם בשיטת ארויגו משאר העיסויים הקיימים? עיסוי רחם זה עיסוי קדום, והאמת שהוא קיים במגוון רחב של תרבויות, החל מתימן, דרך השבטים הבדואים, רוסיה ועד השבטים של מרכז אמריקה. כמעט בכל תרבות ניתן למצוא את המאמא שיש לה סוד עתיק לריפוי ואיזון האשה. בכל התרבויות העיסוי מתבצע דרך הבטן, בחלקן גם דרך הגב. לפעמים הוא איטי ועדין, לפעמים הוא עמוק ואינטנסיבי, אך תמיד הוא בא "לסדר" את הרחם.
(להמשך לחצי כאן)


הווסת והפחד מהנשי - טובי בראונינג

הווסת והפחד מהנשי - טובי בראונינג

פרק 7 מתוך הספר: "הווסת והפחד מהנשי " של טובי בראונינג – המיילדת שרי "אני זוכרת את היום שבו סיפרה לי אמי שנשים מדממות כל חודש. חשבתי לעצמי שזה הדבר הגאוני ביותר ששמעתי. זה היה בקיץ של שנתי ה11-. מאז בדקתי את תחתוניי בתקווה במשך שלוש שנים בכל פעם שהלכתי לשירותים. לא קיבלתי את הווסת עד גיל 14. הטמפונים היו אופנתיים אז, רק מפסידניות השתמשו בפדים. אני זוכרת כיצד עזרה לי אמי עם פנס וקופסת וזלין להחדיר טמפון, כשהיא צועקת עליי להירגע, ואני גונחת מכאב אבל מבקשת שתמשיך.
(להמשך לחצי כאן)


דימום וקיצור ימי ההכתמה - מיכל שונברון

דימום וקיצור ימי ההכתמה - מיכל שונברון

דימום והכתמה ממושכים מהווים מטרד משמעותי לנשים, ובפרט אלו השומרות על טהרת המשפחה בדרך ההלכה. לפני שפונים לטיפול, חשוב לברר נקודות: האם מדובר בשינוי חדש או במגמה ממושכת ? האם הדימומים קשורים לתכשירים כמו התקן תוך-רחמי או תרופות (הורמונליות), חוסר איזון תזונתי, שינויים רגשיים, שינויים בזוגיות, בגופנפש או באורח החיים? לעיתים הקשבה פנימית וחיבור לאינטואיציה עוזרים ומאפשרים להגיע לגורם ולשורש של הבעייה. מאמר זה מתייחס לשלוש נקודות עיקריות: הבנת מהותו של דימום וסת תקין לעומת דימום שאינו וסת הבנת הגורמים לדימום לא מוסבר או דימום לא מוכר מתכונים לקיצור ימי הדימום ו/או ההכתמה
(להמשך לחצי כאן)


תבונת מחזור הווסת- אפרת דבוש נאור

תבונת מחזור הווסת- אפרת דבוש נאור

במשך ההיסטוריה האנושית כולה, גוף האישה ומחזור הווסת נתפסו כמקודשים, חלומות, אינטואיציה נשית ודמיונן של נשות השבט היו בעלי חשיבות רבה. בכל העולם, בתרבויות שונות, כיבדו את הנשים הצעירות בטקסי חניכה של כניסה לעולם הנשיות והתבגרות. בהיסטוריה המערבית של האלפים האחרונים ופרט בכתבים הדתיים, לאומת זאת, נקשר מחזור הווסת לטיבן האפל והבלתי נשלט של נשים, לבושה ולהשפלה. מערכת היחסים הטעונה והטאבו של נשים עם גופן ועם מחזור הווסת שלהן מתקיים גם היום.
(להמשך לחצי כאן)


הגיינה נשית, בריאות וסביבה - גל גולן

הגיינה נשית, בריאות וסביבה - גל גולן

כשמגיעים להתייחס לנושא ההגיינה הנשית, אין להתחמק מדיון קצר על הפוליטיקה של יחסי החברה הפטריארכלית ונשים, ויחסי החברה המערבית וגוף האדם. שני אלו נושאים שמשתלבים אחד בשני, ויוצרים את התמונה המוכרת לנו היום ביחס החברה בכלל והרפואה בפרט לנשים, ואת האופן בו נשים בוחרות לאמץ או שלא לאמץ יחס זה. השילוב בין הצורך של חברה פטריארכלית לשלוט בנשים ולהצר את צעדיהן, לבין ההתכחשות הכללית של החברה המערבית לפעולותיו השונות של גוף האדם על תוצריו, יצרו התייחסות אל המחזור הנשי כאל מטרד שצריך לסבול אותו במקרה הטוב, ולהתעלם ממנו לחלוטין במקרה הפחות טוב.
(להמשך לחצי כאן)


ד"ר אחינועם לב שגיא - מרפאה לטיפול במחלות של הפות והנרתיק - דפי מידע

ד"ר אחינועם לב שגיא - מרפאה לטיפול במחלות של הפות והנרתיק - דפי מידע

דפי מידע בנושאים: דלקות הנרתיק ומחלות הפות (מחלות וולוו-וגינליות), כולל בעיות שונות של איברי המין החיצוניים המתבטאות כגרד, כאבים, כאבים ביחסי מין, הפרשות ואי נוחות. דלקות נרתיק פטריותיות חוזרות, דלקת נרתיק – טריכומונס וגינליט, כאבים בפות – וולוודיניה, ליכן פלאנוס, הרפס, ליכן סקלרוזוס, אטרופיה מחוסר אסטרוגן, הפרשה נרתיקית מרובה, גרד בפות – ליכן סימפלקס כרוניקוס, דלקת עור ממגע, דלקות נרתיק פורלנטית, חומרי סיכוך בעת קיום יחסי מין, וגינוזיס חיידקית ועוד.
(להמשך לחצי כאן)


גביעונית החברה הטובה שלי במחזור - הדס מאיר

גביעונית החברה הטובה שלי במחזור - הדס מאיר

זהירות, פוסט נשי ומודע לפנייכן.ם! שחשוב לגברים לא פחות. :) גביעונית, החברה הטובה שלי במחזור. את המסע שלי עם הגביעונית התחלתי לפני יותר משנה, עם כל טמפון ותחבושת ששומשה הרגשתי שאני מכה את היד שמאכילה אותי, או יותר נכון מזיקה למערכת שמשמחת אותי, ואפילו יותר גרוע, בלי לחשוב שזה נכון, שותפה פעילה בציות עיוור אחרי נורמות חברתיות שאומרות שמחזור זה פיכסה ומה שיעזור זה טמפון עם מוליך שיקל בתהליך המלוכלך או תחבושת ריחנית עם ציור פרחים שתעזור לי להרגיש כאילו אני לא תינוק עם חיתול. אז אמרתי די. אחרי קצת ציניות שהבעתי כלפי הגביעונית שבה נתקלתי התחלתי לחקור, העולם נפתח.
(להמשך לחצי כאן)


תחתונים ודלקות בדרכי השתן - לילך שיוו יפרח - מטפלת ברפואה סינית

תחתונים ודלקות בדרכי השתן - לילך שיוו יפרח - מטפלת ברפואה סינית

קצת על תחתונים ודלקות בשתן.... חוטיני, טנגה, תחרה, בוקסר, סבא, צמודים קטנים וממש 'נוחים'..... יש כל מיני תחתונים, אבל מה הקשר בינם לדלקות בדרכי השתן? לבישת תחתונים לא מתאימים מחמירה את מצב הדלקת ו/או הפטריה או צרות אחרות. בדרך כלל נשים (בכל הגילאים) סובלות יותר, אך גם גברים וילדים סובלים מדלקות בשתן, כך שהנושא חשוב לכולנו. ישנן דלקות חיידקיות, דלקות ויראליות, פטריות וזיהומים אחרים עבורם מציעה הרפואה הסינית דרכי טיפול ומניעה. גם בתחילת דלקת או במקרים קשים של סבבי דלקות רבים עם עוד ועוד אנטיביוטיקה ואפילו במצבים של דלקות כרוניות ודלקות שעלו לדרכי השתן העליונות ולכליות..
(להמשך לחצי כאן)


רצפת האגן - נעים להכיר- מיכל שוהם

רצפת האגן - נעים להכיר- מיכל שוהם

רצפת האגן הינה מבנה אנטומי ערסלי של שרירים הסובבים את הפתחים בגופינו, בקרקעית האגן. תפקידי רצפת האגן הם מורכבים וחשובים : 1. שליטה על הסוגרים. 2. ‏תמיכה באיברי האגן (שלפוחית, אברי הגניטליה, וחלחולת). 3. ‏תפקוד מיני. 4. ‏תרומה למערכת היציבתית. שרירי רצפת האגן שולטים על פתיחה וסגירה של הסוגרים ע"י פעולה מסונכרנת וקוארדנטיבית של כיווץ והרפייה. מבחינה אנטומית לשרירי רצפת האגן קשר לשרירי הבטן המהווים תמיכה קדמית לגוו, וכן לשרירי הגב התחתון והמייצבים של האגן העמוקים, כלומר כח ותפקוד תקין של מערכת זו תורמים למערכת היציבתית להיות ערה ותומכת.
(להמשך לחצי כאן)


אנטומיה אינטימית – איורי אהבה והשראה נשיים- מיטל פאר

אנטומיה אינטימית – איורי אהבה והשראה נשיים- מיטל פאר

אני רוצה להציע לך היום הצעה מהלב, כי אני יודעת שלדעת ולאהוב את עצמך זו בקשה עמוקה שלך. למדי את גופך, צרי אתו קשר אישי ואינטימי, דעי זאת- את יפה, את פלאית, את האהבה עצמה. תבונת הגוף הנשי הינה תבונה עתיקת יומין. הגוף האנושי ובפרט הגוף הנשי, הרחם ומערכת הרבייה הנשית הינם שער אל ידע עמוק, אל מחוזות קסומים, אל המסתורין. אבר המין הנשי שלא כמו אבר המין הגברי חבוי ונסתר, על מנת לרצות לפגוש את עצמנו כנשים, להכיר ולגלות את איברי גופינו המוצנעים, עלינו לעבור דרך. ראשית כל עלינו לרצות בכך, למצוא בתוכנו סקרנות כנה, אחרי כן להסכים להעמיק ולחשוף את עצמנו לידע. .
(להמשך לחצי כאן)


אמבט אדים וגינלי- טלי שמעוני

אמבט אדים וגינלי- טלי שמעוני

אמבט אדים וגינלי היא שיטה חכמה ופשוטה לריפוי והקלה במגוון רחב של כאבים ותופעות שנשים חוות באזור האגן. זוהי סאונת אדים הנעשית בישיבה מעל קערת מים חמים וצמחי מרפא וממנה עולים אדים חמים ונעימים. אמבט אדים וגינלי, נקרא לעיתים גם אמבט אדים יוני (yoni steaming). יוני היא מילה בסנקסקריט שפירושה מקום מקודש, פות, נרתיק, רחם. כלומר האזור המקודש של האישה. המילה מתארת גם מושגים נוספים ביניהם לידה ובית. אמבט אדים וגינלי, ככל שהוא שיטה פרקטית לאיזון, בריאות וחלמה של אזור האגן - כך הוא משמש גם ככלי, אפילו טקסי, "לחזור הבייתה" לחכמת הגוף, האגן והרחם.
(להמשך לחצי כאן)


איך ההיסטוריה יכולה ללמד אותנו על הוסת שלנו? - ליפז נוי

איך ההיסטוריה יכולה ללמד אותנו על הוסת שלנו? - ליפז נוי

ואיך פעם התייחסו לוסת? בעבר, בימים שבהן היינו חיות בשבטים, ההקשבה לאינטואיציה של הגוף הייתה מאוד מפותחת. היינו כ"כ רגישות לרצונות הגוף שלנו עד כי ידענו למשל מה המאכל הבא אותו אנחנו רוצות לאכול ומה חסר לנו בגוף על מנת להשלים מהתזונה. (בדומה לבעלי חיים). ידענו מתי אנחנו עומדות לדמם בדיוק. ולא רק זה, היינו מדממות כולן ביחד בסנכרון עם הלבנה, כלומר ביום הראשון של הוסת השבטית, זה היה היום של מולד הלבנה. כך גם בביוץ – כאשר הירח היה מלא זה היה זמן הביוץ השבטי הנשי. וכאשר הלבנה הייתה מתרוקנת כך גם אנחנו, מכינות עצמנו לתחילת הוסת הבאה.
(להמשך לחצי כאן)


ריקון טבעי - ליפז נוי

ריקון טבעי - ליפז נוי

אמ;לק, הגיע הזמן לצאת לחופשי ולהפסיק להשתמש במוצר הגיינה בזמן המחזור החודשי! לאחרונה יוצא לי לפגוש לא מעט בנות שמספרות לי שהן סובלות מבעיות כאלה או אחרות ביוני. דלקות בדרכי השתן, פטריות, זיהומים, כאבים בחדירה, כאבי מחזור וכו'.. אני יכולה לכתוב ארוכות על איך אפשר להיפטר מכל המחלות האלו, אבל יש דבר מאוד מאוד *בסיסי* ופשוט שאנחנו יכולות לעשות בעצמנו בשביל להפסיק את הבלאגן באזור. ל ה פ ס י ק להשתמש בתחתוניות, תחבושות, טמפונים, מון קאפ, גביעוניות, וגם בחברים האורגנים שלהם. להפסיק להשתמש בתחתונים שלא עשויים מ100% כותנה. כן כן! אתן יכולות לשלוט על הדם שיוצא מהגוף בזמן הוסת!
(להמשך לחצי כאן)


כל מה שרצית לדעת על הלבשה תחתונה סביבתית- כתבה מתוך מגזין את

כל מה שרצית לדעת על הלבשה תחתונה סביבתית- כתבה מתוך מגזין את

אני זוכרת את היום שזה היכה בי כאילו היה אתמול. אחזתי בידי חוט בודד, וככל שמשכתי אותו לכיווני – כך ראיתי לנגד עיני את התחתונים שלי הולכים ונפרמים. בהיתי בפיסת הבד הקטנטנה ועשרות פרצופי חתולים מאוירים וחמודים בהו בי בחזרה. "די", אמרתי לעצמי. מהיום – אני מפסיקה לקנות 10 במאה. הצלחתי לעניין אתכן? יופי. כי היום נדבר על הלבשה תחתונה סביבתית. אספתי עבורכן שישה טיפים מנצחים על בחירת תחתונים, חזיות וגרביים שמפחיתים את הפגיעה בסביבה – ועל הדרך משפרים את איכות החיים שלנו. 1. בדקי את איכות הלנז'רי הטיפ הכי חשוב בנוגע להלבשה תחתונה "סביבתית" הוא לבדוק את איכות הבדים והתפירה.
(להמשך לחצי כאן)


5 שימושים מפתיעים לדם הווסת שלך- אפרת וולפסון

5 שימושים מפתיעים לדם הווסת שלך- אפרת וולפסון

הווסת היא נושא שרובנו כנשים רגילות להסתיר אותו. די מוקדם בחיינו כנערות צעירות, למדנו שזה משהו מלוכלך מבייש ומסריח, ושעדיף לא לדבר על זה, להסתיר, ולהמשיך להתנהג כאילו הכל כרגיל. למדנו לשאוף להיראות כמו הבחורות לובשות-הלבן-הכה-קופצניות-ומאושרות האלה מהפרסומות של הטמפונים והתחבושות (שמשום מה הדם שלהן הוא כחול?!). לא למדנו לעקוב אחרי המחזור שלנו. למדנו לקרוא לווסת שלנו ״מחזור״ בטעות, כאשר למעשה היא רק חלק מהמחזור השלם שלנו, שנמשך בממוצע בין 24 ל-35 יום – מהווסת, דרך הביוץ ועד הווסת הבאה, כאשר כל שלב במחזוריות שלנו מאופיין בשינויים הורמונליים שמשפיעים עלינו פיזית ורגשית. לא למדנו להכיר את הגוף שלנו ואת החכמה האדירה שהיא נושאת עם המחזוריות שלה.
(להמשך לחצי כאן)


פראית- גולן שפירא בויאר

פראית- גולן שפירא בויאר

פרק מהספר "פראית" על חיבור למחזוריות שלנו ותחבושות רב פעמיות: שלום יקרה, כמה נפלא שאזרת אומץ והסכמת לשאול שאלות, להתחיל לערער ולתהות בקשר לאמיתות ובעיקר שהתחלת לייחל לקשר בריא עם האישה הפראית שבך. אין ספק שהצעד הראשון הוא הקשה ביותר, הוא מאחורייך. אני מברכת אותך. בפרק זה נדון על הנושא שהכי לא נהוג לדבר עליו בפתיחות והוא המחזוריות שלנו. שימי לב, נושא פרק זה אינו הווסת שלנו או היגיינה נשית (מושג כל כך מעוות ומיותר) אלא המחזוריות שמתרחשת בכל עת בתוך הגוף שלנו, מחזוריות שלמה. עבור נשים רבות, המחזור החודשי הנשי מסתכם בדימום מעיק ומציק שניתן לפתרון על ידי החדרת טמפון או תחבושת ולמעשה מחקרים רבים הראו כי מספר גבוה של נשים היו מוותרות על המחזור אילו היו יכולות. בפרק זה נדון במחזוריות שלנו בצורה שונה לחלוטין מהמקובל, היי סקרנית ובואי נתחיל בחקר הנשיות שלנו.
(להמשך לחצי כאן)



עינת צברי: תסמונת קדם וסתית-הריפוי הנכון עבורך

עינת צברי: תסמונת קדם וסתית-הריפוי הנכון עבורך

מי היא האישה המדוברת הסובלת מהתסמונת הקדם וסתית החמורה וכיצד תוכלי לזהות את עצמך כאחת שנמצאת בתוך המעגל הזה.. נתחיל מכך שתסמונת קדם וסתית חמורה כזו משבשת לך את התיפקוד היומיומי לחלוטין ומותירה לך במקרה הטוב שבוע אחד שבו את מרגישה אדם שפוי ללא הסחות דעת או תנאים פחות נמוכים לתפקוד ברמה הנפשית והפיסית.
(להמשך לחצי כאן)

מהו הקשר בין שרירי רצפת האגן להנאה מינית?

מהו הקשר בין שרירי רצפת האגן להנאה מינית?

שרירי רצפת האגן שלנו , הם השרירים הכי עמוקים בגופנו. חיזוק השרירים הללו , הוא כלי עוצמתי לפיתוח אהבה עצמית באופן המחבר בין הבריאות, הנשיות, המיניות והקבלה העצמית. כאשר את מחזקת את שרירי רצפת האגן שלך, למעשה, את מחזקת את ציר הכוח הפנימי שלך. כאשר את יוצאת מהציר שלך, מהמרכז שלך, תרגול רצפת אגן יחזיר אותך ויזכיר לך את הסנטר שלך.
(להמשך לחצי כאן)

אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס

סיפורי נשים עם אנדומטריוזיס שעברו להשתמש בהיגיינה מכותנה אורגנית: "אני גולן עדינה שפירא בויאר ואני סובלת מאנדרומיטריוזיס. נמאס לי להסתתר והנה אני יוצאת בכיף לאור! סבלתי מכאבי תופת סביב הווסת וכל חודש ראיתי שחור והייתי בדיכאון. הרגשתי מגעילה, מסריחה, מרוקנת ותהיתי מה עשיתי רע כל כך שמגיע לי להיות אישה. אז הגעתי לאלונה ולתחבושות שלה מכותנה וחיי השתנו! התחלתי לראות את הדם ולא לזרוק מיד לפח עם נייר, לגעת, להיות מודעת, להתחבר ללבנה כמו שכתבתי במאמר שכתבתי, להתחבר לטבע, להתחבר לעצמי. ופתאום- גיליתי שהדם לא מסריח, לא נהר זורם, לא מגעיל וכל השקר הגדול היה טמון בתחבושת חד פעמית שהכילה חומרי בישום רבים. הבנתי שאני מחזורית, מעגלית, עם כוח בריאה, התחלתי לאהוב את עצמי! והכאבים? עברו כלא היו.
(להמשך לחצי כאן)

3 שלבים עיקריים לניהול כאב אנדומטריוזיס

3 שלבים עיקריים לניהול כאב אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס היא מחלה גניקולוגית נפוצה, דלקתית, כרונית ותלוית אסטרוגן, רב מערכתית (יכולה לערב כמה מערכות בגוף) ופרוגרסיבית (יכולה להתפתח ולהתקדם ללא טיפול ראוי), אשר נגרמת עקב הימצאותם של תאים דמויי רירית רחם מחוץ רחם. אנדומטריוזיס משפיעה על כל אישה בצורה שונה, ולכן אין תוכנית טיפול מובטחת שתעבוד עבור כולנו. עם זאת, שינויים מסוימים באורח החיים, תרופות ביתיות, אסטרטגיות טיפול ותרופות מרשם יכולים להפוך את המצב הזה לנסבל יותר ומנוהל בצורה טובה יותר בחיי היום יום של כל מטופלת.  
(להמשך לחצי כאן)

אנדומטריוזיס - הצונאמי שלי - אביבית זהבי בינשטוק

אנדומטריוזיס - הצונאמי שלי - אביבית זהבי בינשטוק

אמרו לי שאני צריכה אשפוז פסיכיאטרי. לא הבינו שהמחלה היא בכלל פיזית" חמש שנים סבלה אביבית מכאבים בלתי נסבלים שהפריעו לה לתפקוד. חמש שנים שבהן עברה בין בדיקה לבדיקה – כשאף רופא לא הצליח להבין מה יש לה. אמרו לה ש"הכל בראש שלה", ואפילו הציעו לה אשפוז במחלקה לבריאות הנפש. ואז, רופא אחד, הצליח להבין מה יש לה... {אביבית זהבי בינשטוק – חברת וועד מנהל ב" עמותת קהילת אנדו ישראל" } הסיפור שלי התחיל לפני שמונה שנים. הייתי בת 32, נשואה לאייל ואמא לילדה אחת. החלו לי כאבי בטן והרופאים אמרו שזה כנראה מעי רגיז. כשנתיים וחצי סבלתי מכאבים כרוניים שהפריעו לי לתפקוד אבל לא ידעתי ממה זה. גם הרופאים לא.
(להמשך לחצי כאן)

המדריך לווסת קלה יותר - רונה מריאמי

המדריך לווסת קלה יותר - רונה מריאמי

האם גם את את סובלת מכאבים בזמן הווסת שלך? האם גם לך הרופא אמר או שתקחי אקמול או גלולה? כאילו אלו שתי האפשרויות היחידות שיש לנו. כי להיות אישה זה כואב. אבל, אני לא מוכנה לקבל את המשוואה הזו, וגם את לא אמורה לקבל. לא נולדנו לסבול! לא נולדנו לכאב. והאמת, האמת היא שווסת לא אמורה לכאוב. כן. יכול להיות שיהיה איזה חוסר נוחות לחצי שעה. או אולי מעט יותר. אבל ממש ממש לא יותר מזה. זה ממש לא אמור לשתק אותנו. אנו לא אמורות להפסיד ימי עבודה. אנו כמובן יכולות לבחור במנוחה, ואני אישית מאמינה שזה מה שאנו אמורות לעשות בווסת, אבל זה כבר למדריך אחר.
(להמשך לחצי כאן)


כתבות

כתבות

קישורים לכתבות:
תחבושת ירוקה - עיתון הארץ, מאת: דנה ג. פלג
נכנסה לתרדמת בגלל טמפון שנשכח - mako בריאות, מאת: שני נוי
טבעי ואינטימי - נענע 10
איך שומרים על בריאות הוואגינה - mako בריאות, מאת: נעמה כהן
Ecomum Ecos Your Moon Cycle - greenprophet מאת: סופי אוחנה
מסיבת מחזור - הכל אודות המחזור - מעריב nrg, מאת: אסנת עופר
אי אפשר להתעלם מהמהפכה שהביאה איתה המודעות האקולוגית - עיתון לאישה
(להמשך לחץ כאן)


- לייעוץ והזמנות - 
התקשרי לטלפון - 052-2802900
או במייל cottna@gmail.com
x

#{title}

#{text}

#{price}