שיטת שרמן - מודעות ווסת
שיטת שרמן
 היא דרך טבעית להתנהלות בווסת, המבוססת על הידע הקיים בגופינו בפשטות, ונעשית מתוך עבודה נכונה עם רצפת האגן.
לפי שיטה זו ניתן לשחרר את דם הווסת באופן מודע בתדירות סבירה, בדומה לקינוח אף.
לומדים לזהות סימנים של מלאות, ואת הדרך הנכונה ל"קנח" הדם.
 
התגובות המתקבלות מנשים המתנהלות לפי שיטת שרמן מראות כי השיטה יעילה
● לקיצור משך הווסת (לרוב ביומים ולעיתים אף יותר),
● להקלה על כאבי המחזור,
● להפחתה משמעותית בשימוש בפדים וטמפונים,
● לירידה בתופעות הקדם וסתיות ועוד.
כל ההקלות שנשים חוות בזכות השיטה באות כתוצאה ממצב טבעי ומאוזן יותר לגוף.

למידע נוסף על הקורס לחצי על התמונה
image alt
כיצד נולדה שיטת שרמן
במשך שנים (כמעט מהווסת הראשונה שלי), ידעתי כי ביכולתי לשחרר את הפרשת הווסת בשירותים באופן מודע, מתוך ידיעה ברורה שאני מפחיתה בכך את עוצמת הכאב, ומקצרת את משך הווסת. לא עשיתי מזה עניין. חשבתי שזה פשוט ככה לכל אחת. כשהייתי יוצאת מהשירותים הייתי שמה טמפון, כי כך הכרתי מהווסת הראשונה שלי, וחשבתי דווקא שזה פתרון מצוין.
דרך הלידות, והגילויים המדהימים על היכולות של הגוף שלנו, מצאתי את עצמי מחדדת את ההקשבה לווסת, ובכל ווסת לומדת עוד 'שיעור' דרך גופי.
הדרך ל שיטת שרמן החלה להתגבש כשחשבתי (כעבודת גמר לקורס תומכות לידה) ללמד הכנה ללידה דרך הקשבה לגוף בווסת. הפריע לי שנשים רבות (ואני ביניהן) מגיעות ללידה ראשונה בהרגשה שהן לא יודעות לקראת מה הן הולכות, כשבעצם במהלך הזמן הבנתי שבכל חודש אנו זוכות ב"תרגול" כמעין הכנה ללידה (מנחי אגן, שרירי רצפת האגן, נרתיק, התמודדות עם כאבים, תנועתיות, מודעות לאיזור....).
אח"כ הבנתי (בעזרתה האדיבה של יהודית שריג) שלפני הכנה ללידה עוד לפני ההריון...כדאי שאלמד נשים מודעות לווסת, ואז כאחת המתנות מכך, נצא נשכרות גם בלידותינו.
את השיטה ביססתי, אחרי שבדקתי היטב עם יהודית שריג (פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום רצפת האגן – מובילה בתחומה) איך מתקיים בגוף כל מה שאני מרגישה שאני עושה. התשובות המפורטות והבהירות שלה, אפשרו לי לראות את הכל פשוט מבפנים, ולקבל אחיזה ממשית להבנותי.
הביסוס הבא לשיטה היה מתוך המפגש הראשון שערכתי ב 30.7.04 בניסיון ללמד את השיטה נשים נוספות. למפגש הגיעו 14 נשים. לאחר מכן כשהגיע זמן הווסת לכל אחת מהן, החלו להגיע אלי משובים, מעודדים הרבה יותר ממה שיכולתי לצפות. נשים דיווחו על הפחתה משמעותית ביותר בכאבי ווסת, בכאבי ראש, ובבצקות, וקיצור זמן הווסת (לרוב, בלמעלה מיום).
מעודדות ומרוגשת מאוד מהתוצאות, החלתי להפיץ את השיטה, ואני עורכת בימים אלו קורסים ברחבי הארץ.
אני רואה בשיטה זו הזדמנות גדולה לפתוח עוד דלת שתקרב אותנו לחכמה הנשית שלנו, ולהעשיר בכך את כל מעגלי חיינו.
http://www.msherman.co.il

x

#{title}

#{text}

#{price}