מודעות לפוריות
מיכל שונברון, MPH,CHES
חינוך, ייעוץ והכשרה מקצועית בבריאות נשית
0543103526


'השיטה הטבעית' למניעת הריון ולכניסה להריון
האם את מעוניינת ב:
* חוויה מעצימה ומחברת לנשיות ולמחזוריות הטבעית בדרך ייחודית?
* הגברת המודעות לקשר בין הגוף והנפש?
* סיוע בהבנת המערכת ההורמונאלית שלך?
* אמצעי מניעה טבעיים ללא תופעות לוואי וללא התערבות רפואית?
*בחופש מיני בבזמן הנקה ללא הורמונים או התקן?
* הרגשת שליטה והבנה של המחזור אם הוא מתחיל להשתנות ואת כבר אחרי גיל 40?
* דרך פשוטה להרות באופן טבעי? בזיהוי מדויק של הימים הפוריים

אם תשובתך היא כן – אז השיטה למודעות טבעית מתאימה לך.
'השיטה הטבעית' (FAM – Fertility Awareness Method) הינה שיטה שבעזרתה ניתן לדעת במדויק את הימים הפוריים במהלך המחזור החודשי.
השיטה מתאימה לכל אישה בגיל הפוריות ומאפשרת לימוד מרתק על הגוף ועל מחזור הפוריות.
היא נועדה לאפשר כניסה להריון או מניעת הריון ללא התערבות רפואית.
לפי השיטה אם אישה מעוניינת להיכנס להריון היא יכולה לזהות במדויק את הימים הפוריים שלה ולפעול בהתאם.
אם איננה מעוניינת בהריון היא יכולה להשתמש באמצעי מניעה נוספים במהלך הימים הפוריים ובשאר הימים לקיים יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה כלל.

השיטה מבוססת על עובדות מדעיות ועל בדיקות יום-יומיות של השינויים בסימני הפוריות (חום גוף, הפרשות ושינויים בצוואר הרחם) ולכן נחשבת שיטה אמינה ובטוחה (בניגוד לשיטות טבעיות אחרות כמו 'שיטת הלוח', 'שיטת הימים הבטוחים' ומשגל נסוג) שאינן נחשבות לאמינות.
נדרשים מיומנות, התמדה וצייתנות לכלליה בכדי למנוע הריון לא מתוכנן. השיטה דורשת כדקה וחצי ליום עבודה.

באופן תיאורטי ובתנאי מעבדה יעילות השיטה היא כ-99%. באופן מעשי ובתנאי 'שטח,' אחוזי היעילות נעים בין 80% ל-95%.
תלוי בגורמים הבאים: מידת הניסיון של המשתמשים, הקפדה על כללי השיטה והבנת יסודותיה, אם בני הזוג נמנעים מיחסי מין במהלך הימים הפוריים או משתמשים בשיטות אחרות, אם שני הזוג שומרים הלכות נידה (לפיהן מקיימים יחסי מין בדרך כלל רק לאחר הביוץ).

השיטה מאפשרת לזהות בעיות פוריות כגון: מחזור לא מאוזן/תקין, פגמים בתקופה שלאחר הביוץ, הפרשה שאינה מתאימה לביוץ או להפריה ועוד. 
כמו כן ניתן לעקוב אחרי סימני פוריות ככלי עזר לאבחון גניקולוגי כגון: דימום לא סדיר או שאינו תקין, ביוץ מוקדם או מאוחר מהרגיל, דלקות או פטרייה בנרתיק, תופעות הקשורות לתסמונת קדם-ווסתית ועוד.
 

השיטה מבוססת מדעית והיא יכולה להגיע ליעילות גבוהה כמו גלולות עם שימוש נכון ועקבי.
השיטה מקנה כלים פשוטים שכל אישה יכולה ללמוד אותם ובכך היא מעניקה לה מודעות ,העצמה, שליטה, ידע אישי, שקט נפשי ואיכות חיים.

הסדנא:
הסדנא מורכבת משתי פגישות לימוד של קבוצה אינטימית ומפגש אחת פרטני. המפגשים מתקיימים בכל רחבי הארץ.  במפגשים נכיר: את יסודות השיטה, אנטומיה ופיזיולוגיה מינית, על מחזור הוסת- חוקיותו ומשמעותו, על מערכת ההורמונאלית וסימני הפוריות, המחזוריות והקשר
גוף - נפש , הטכניקה לזהות ולעקוב אחרי סימנים אלו. כללי יישום השיטה, אמצעי מניעה נוספים הניתנים לשילוב עם השיטה הטבעית, טיפוליים טבעיים לנשים.

מידע על מיכל
מיכל שונברון הינה מומחית לבריאות ולפוריות האישה והיא המורה הותיקה ביותר בארץ ומוסמכת של השיטה למודעות לפוריות (ארה''ב).היא בעלת תואר מוסמך בבריאות הציבור (MPH)  . מעל 20 שנה היא מכשירה אנשי מקצוע בתחומים הקשורים לקידום בריאות האישה. היא מאמינה בתפיסה הוליסטית לגבי טיפול עצמי והעצמה אישית גוף-נפש כדרך חיים.

 
x

#{title}

#{text}

#{price}