יומן אישה / מיכל שונבורן


מודעות למחזוריות
בכל דבר בטבע יש ביטוי של מחזוריות: עונות השנה, יום ולילה, מחזור החי והצומח.
גם הגוף שלנו הוא חלק מהטבע. מחזור הפוריות של האישה מקביל למחזור הירח, הנולד, מתמלא ומתמעט במשך כחודש ימים. המילה ווסת באנגלית ((menstruationמקורה מהמילה הלטינית MENSES, כלומר שינוי הירח. כמעט בכל התרבויות הירח מוכר כישות נשית ואף ביהדות יש מצווה לכבד ולברך את הירח החדש בכל ראש חודש כחג חודשי המסמל התחדשות ולידה מחדש.
בדיוק כמו שהירח משתנה במהלך החודש באופן אנרגטי – מהותי, משתנה גם גוף האישה.
הגוף הנשי מלא בקסם ובתבונה. ממצאים ארכיאולוגיים שנתגלו באזורינו מגלים לנו על יחסן של התרבויות הקדומות לגוף האישה, ואל המהות הנשית. לוחות השנה הראשונים אשר נתגלו היו אלו של מחזורי הווסת של נשים. לוחות שבעזרתן נשים עקבו אחר הווסת בסיוע המעברים של הירח. נתגלו קברים עתיקים שבהם לצידי הגוף של המת נתגלו עצמות אשר שימשו למדידת הזמן לפי הירח.
לנשים יוחסו כוח אלוהי, וסגולות ריפוי.
היחס אל הנשים היה כאל אלות כיוון שכוח הבריאה הטמון בגוף האישה הוא כמו כוח הבריאה הטמון בטבע. גוף האישה המדמם פעם בחודש אינו מעיד על סכנה או מביא למוות, אלא מאפשר היווצרות חיים חדשים.
כיצד הירח משפיעה על גוף האישה?
מתמיד ביוץ האישה הושפע מהירח. למרות שהידע הזה הלך לאיבוד בעולם המודרני, ישנם מחקרים שמראים ששיעורי ההפרייה מגיעים לשיא במועד של ירח מלא. יתר על כן יש גם מחקרים מדעיים המראים את הקשר בין מחזור הירח לבין כל הנוזלים על הפלנטה, ימים, נחלים וגם הנוזלים שבגוף האדם. גוף האדם מורכב מ – 70% נוזלים. אחד ההוכחות לקשר שאור, ירח וגאות משפיעים על מחזוריות נשית היא שנשים החיות ביחד עוברות סינקרוניזציה והווסת שלהן מתואמת. הסינקרון הזה הוא קסום ומיסטי. הרבה תאוריות קיימות כדי להסביר תופעה זו וכנראה התופעה קשורה לשילוב של מספר גורמים: אור, יוניזציה, אנרגיה אלקטרומגנטיות וכוח המשיכה.
נשים אשר עוקבות אחרי מחזוריותן ומחזור הירח יכולות ללמוד הרבה על האינטיליגנציה של הגוף הנשי והחוכמה הטמונה בגופן. בימינו נשים רבות שואפות לחזור למקורות ולידע הזה, ושואבות ממנו מידע על חוכמת גופן.
בתקופה המודרנית הצטבר מידע רב על גוף האדם בכלל ועל גוף האישה ופוריותה בפרט. התברר שגוף האישה משדר סימנים על בסיס יומי המצביעים של פוריותינו.
במהלך 50 השנה האחרונות הרפואה השתמשה בידע זה כדי לאבחן ולטפל בבעיות פוריות ובשנות השמונים עובד הידע לשיטה מדעית בדוקה ובטוחה למניעת הריון.
מחזור הלבנה הוא המטאפורה העוצמתית ביותר שממחישה את הדומה בין מחזוריות האישה ומחזוריות הטבע. הווסת היא אחת מיני מחזורים רבים הקימים בטבע. בכל דור ודור השעון הביולוגי / הורמונאלי של גוף האישה משקף במדויק את השעון הקוסמי של העולם והטבע כולו.
בואו נדמיין שני מחזורים במקביל, מחזור הירח ומחזור האישה:
 1. תקופת הווסת היא התקופה של מולד הירח. זוהי תקופה של התרוקנות, התנתקות, האטת הקצב, התבוננות פנימה, הקשבה, חלומות חדשים, לידת רעיונות וחזונות ושחרור של כל מה שצריך לצאת מהגוף. חיבור לאינטואיציה ולתובנות.
 2. ברבע החודש יש הכנה לקראת ביוץ, יש כבר יצירת "ביצית", תנועה, גדילה והתפתחות.
 3. באמצע החודש, כאשר יש ירח מלא, האישה נמצאת בשיאה והפוריות היא בעיצומה. הפוטנציאל של חיים חדשים מקביל לתקופה של האור החזק ביותר החוזר מהירח. בשיאו של הירח המלא, בדיוק כמו בשיאו של הביוץ, מתחיל תהליך של נסיגה מהאור אל החושך.
 4. השלב הנוכחי הוא הכנה לקראת הווסת. הגוף נמצא בהמתנה בדיוק כפי שהירח מכין עצמו ללידה מחדש.
נוכחות ירח ומחזור שלו מסמנת לנו משהו חשוב ומאותת לנו על משימה: לתת תשומת לב ולהתחבר מחדש, לחזור אל הטבע ואל עצמנו. הירח קורא לנו כל חודש וחודש להתקרב שוב אל הגוף,אל הבית האמיתי שלנו, להקשיב מחדש אל מה שהוא משדר לנו, לתחושות, כאבים, מצבי רוח וגם לחוכמה הנשית. אלו הם המקומות החשוכים והלא מדוברים בעולם המודרני. נוכחות ירח בחיינו מאפשרת חיבור לרובדים ולמימדים רוחניים של הנשיות. זוהי שפה המתארת את הקשר העמוק והראשוני הקיים בין הטבע וגוף האישה.
מה הוא מחזור הווסת?
מחזור הווסת מושפע משני הורמונים עיקריים: האסטרוגן והפרוגסטרון.
שינוי היחסים ביניהם במהלך החודש גורם לשינויים ספציפיים בגוף.
השינויים ברמות ההורמונים מתבטאים בשלושה סימנים עיקריים:
 • חום הגוף הבסיסי משתנה באופן יחסי לפני ואחרי הביוץ. כיוון שהשינוי הוא בחלקי מעלה בלבד הוא ניתן למדידה רק באמצעות מד-חום מיוחד המיועד למטרה זו. פיענוח התנודות של חום הגוף במהלך החודש, מאפשר לאישה לדעת מתי מסתיימת התקופה הפורייה.
 • הפרשה טבעית – במועד הביוץ ניתן להבחין בהפרשה מיוחדת מהנרתיק, הפרשה שמיועדת להזין את תאי הזרע ולסייע להם להגיע לביצית.
 • שינויים בפתח צוואר הרחם – מתרחשים במועד הביוץ ומאפשרים את כניסת הזרע אל מערכת הרבייה של האישה.
 • ישנם סימנים משניים נוספים המצביעים על השינויים ההורמונליים שאישה חווה, כגון: שינויים בתאבון, בחשק המיני, מצבי רוח ושינויים פיזיולוגים נוספים. חלק מהנשים יכולות לחוש סימני ביוץ.
כל אישה יכולה לזהות ולפענח סימנים אלה כדי לדעת בודאות מה אורכו של
"חלון הפוריות" שלה.
אישה שעוקבת אחר שינויים אלו בעזרת טבלה מיוחדת, יכולה לזהות בצורה מדוייקת את הימים הפוריים והלא פוריים.
אחרי תקופת למידה והתנסות ניתן ליישם את השיטה כשיטה למניעת הריון. כשלומדים את השיטה אצל מורה מוסמכת ומיישמים אותה בצורה נכונה ועקבית, יעילות השיטה מגיעה ל – 90% ומעלה.
חשוב לדעת – זוהי אינה "שיטת הימים הבטוחים".
שיטת המודעות לפוריות היא מדעית ומבוססת על בדיקות יום-יומיות,
בעוד ששיטת הימים הבטוחים מבוססת על חישוב מספרי, הלוקח בחשבון את אורכי המחזורים הקודמים על מנת לנבא את אורכו של המחזור  הנוכחי ואת הימים ה"מסוכנים" שלו. חישובים אלה אינם בטוחים כי מחזורי וסת נתונים לשינויים בהשפעת מצבים מגוונים כגון נסיעות, מחלה, מתח ותרופות.
שיטת המודעות לפריון היא שיטה מדעית ומוכחת, ונחשבת לבטוחה ביותר.
אתן עשויות לשאול – אם השיטה כה פשוטה וטבעית – איך לא שמעתן עליה עד היום? ישנן מספר תשובות:
 1. רופאים רבים אינם מכירים את השיטה במלואה, או מבלבלים בינה ובין שיטת הימים הבטוחים ולכן הם סבורים שהיא אינה בטוחה מספיק, או שאינם "סומכים" על האישה שתהיה אחראית ועקבית דיה כדי להתמיד בשיטה.
 2. הגלולה הפכה לנורמה תרבותית ולא השאירה מרחב לאפשרויות נוספות. נוחיות השימוש בגלולה וזמינותה הפכו אותה לפופולארית מאוד הן בעיני הרופאים, והן בעיני המשתמשות, בלי לקחת בחשבון שהשפעתה על האישה היא התערבות חריפה ומהותית, המשפיעה על כל הגוף-נפש של האישה.
 3. השיטות הטבעיות משחררות את הנשים מתלות בתרופות וברופאים. שיטות טבעיות אינן משרתות את האינטרסים הכלכליים של חברות התרופות, הדואגות לספק לנו מידע שיעודד אותנו לרכוש תרופות.
השיטה מתאימה לכל אישה השואפת להתחבר אל הנשיות שלה, להכיר את גופה, והרוצה לסמוך על גופה ללא התערבות של גורם חיצוני.
השיטה מתאימה במיוחד לנשים מניקות אחרי לידה, נשים שחדלו ליטול גלולות, נשים לקראת גיל המעבר, ואפילו לנשים שאין להן מחזור סדיר.
שיטת המודעות לפוריות הינה כלי מעצים היכול ללוות את האישה במשך כל שנות פוריותה, לאפשר בטחון עצמי ושקט נפשי. ידע זה חיוני לכמה מטרות: לא רק כניסה ומניעת הריון, אלא גם איבחון של הפרעות הורמונאליות ומשמש ככלי למחקר אישי לאישה משום שמחזוריות משקפת בריאות כללית. יחד עם המעקב אחר תנודות הירח, ההקשבה לגוף וההסתמכות עליו מאפשרים לנו לקחת אחריות על בריאותנו ועל איכות ומהות חיינו.
מיכל שונברון
מעבירה סדנאות לשיטה הטבעית למניעת הריון.
מיכל הינה מורה מוסמכת של השיטה הטבעית (ארה"ב).
בעלת תואר MPH מוסמך בבריאות הציבור ומומחית לקידום בריאות קהילתית.
במשך 20 שנה מיכל עוסקת בהנחייה, ביעוץ, בהכשרת אנשי מקצוע בתחומים הקשורים לקידום ןבריאות האישה כמו פוריות, בריאות השד וכל מה שקשור ל Body Literacy .
היא מאמינה בתפיסה הוליסטית לגבי טיפול עצמי והעצמה  אישית גוף-נפש כדרך חיים.
אתן מוזמנות לשלוח למיכל מייל כדי לקבל פרטים נוספים על השיטה ולקבל מידע על סדנאות בנושא.
mschon@netvision.net.il
מדיניות רכישה
1. השימוש במידע המוצג באתר כותנה ובמוצרים הנמכרים בו הוא על אחריותך בלבד, ואין כותנה ו/או אלונה אחראית לכל נזק שייגרם לך בעקבות שימוש במוצרים או במידע.
2. החזרות: ניתן להחזיר מוצרים שלא כובסו ולא נעשה בהם שימוש, את המוצרים יש לשלוח חזרה בדואר תוך 5 ימי עסקים ממועד קבלת המוצר, ההחזרה תתבצע בדואר ל: כותנה, ת.ד. 69 כמון 2011200 או ישירות לכותנה בכמון.
כשהמוצרים יגיעו נזכה אתכם על המוצרים פחות 5% עמלת ביטול על פי חוק, עלויות המשלוחים חלות על הלקוחה.
מעל 5 ימי עסקים להחזרת המוצר, יינתן זיכוי בשווי הקנייה לרכישה באתר, הזיכוי לא כולל את עלות המשלוח ו5% עמלת ביטול על פי חוק.
החלפות: ניתן להחליף מוצרים בתנאי שלא עברו כיבוס או שימוש והם במצב שקיבלת אותו, אשמח לייעץ ולהתאים לך מוצר לצרכיך.
תחתונים: על פי הנחיות משרד הבריאות לא ניתן להחליף או להחזיר תחתונים, אנא בצעי את הבדיקות והמדידות לפני הרכישה.
3. אחריות: אנו מקפידים על כל שלבי היצור, אם קיבלת מוצר פגום , אנו מתחייבים לשלוח לך מוצר חדש ברגע שיגיע ממך בדואר.
4. שרות: אשמח לעמוד לרשותכן ולענות על כל שאלה לפני ואחרי הקנייה , אלונה 0522802900
5. איסוף מידע
אנחנו אוספים ממך מידע כאשר אתה נרשם לאתר שלנו, מתחבר לחשבון שלך, מבצע רכישה, משתתף בתחרות, ו/או כאשר אתה מתנתק מהחשבון. המידע שנאסף כולל את שמך, כתובת האימייל, מספר הטלפון ו/או פרטי כרטיס אשראי.
בנוסף, אנחנו מקבלים ושומרים באופן אוטומטי מידע מהמחשב ומהדפדפן שלך, כולל כתובת ה-IP שלך, מאפייני התוכנה והחומרה, ופרטי העמוד שבו ביקשת לצפו.
שימוש במידע
כל מידע שאנחנו אוספים ממך עשוי לשמש כדי:
להתאים באופן אישי את החוויה שלך ולהגיב לצרכים האישיים שלך
לספק תוכן שיווקי מותאם אישית
לשפר את האתר שלנו
לשפר את שירות הלקוחות ואת צרכי התמיכה שלך
ליצור אתך קשר באמצעות אימייל
לנהל תחרות, מבצע, או סקר
6. פרטיות מסחר אלקטרוני
אנחנו הבעלים הבלעדיים של המידע שנאסף באתר. המידע על פיו ניתן לזהותך לא יימכר, יוחלף, יועבר, או יינתן לאף חברה אחרת בשל כל סיבה שהיא ללא הסכמתך, מלבד מידע הכרחי להשלמת בקשה ו/או עסקה, כגון משלוח הזמנה.
העברת מידע לצד שלישי
אנחנו לא מוכרים, סוחרים, או מעבירים בכל דרך שהיא לגופים חיצוניים את המידע המאפשר זיהוי אישי שלך. תנאי זה לא כולל חברות צד שלישי מוסמכות שמסייעות לנו בתפעול אתר האינטרנט שלנו או בביצוע העסקים שלנו, כל עוד החברות הנ"ל מתחייבות לשמור על סודיות המידע הזה.
אנחנו מאמינים ששיתוף מידע הוא הכרחי על מנת לחקור, למנוע או לפעול בקשר לפעילויות משפטיות, חשד להונאה, מצבים הכוללים איומים אפשריים לביטחונו האישי של כל אדם, הפרות תנאי השימוש שלנו, או כפי שנדרש על פי חוק.
מידע שאינו אישי, עם זאת, עשוי להינתן לגופים חיצוניים למטרות שיווק, פרסום ושימושים אחרים.
7. אבטחת מידע
אנחנו מיישמים מגוון אמצעי אבטחה כדי לשמור על בטיחות המידע האישי שלך. אנחנו משתמשים בהצפנה משוכללת כדי להגן על מידע רגיש שמועבר ברשת. אתר זה גם מגן על המידע שלך במצב לא מקוון. רק עובדים שצריכים לבצע עבודה מסוימת (למשל, ניהול חשבונות או שירות לקוחות) מקבלים גישה למידע המאפשר זיהוי אישי. המחשבים/שרתים המשמשים לאחסון מידע המאפשר זיהוי אישי נשמרים בסביבה מאובטחת.
האם אנו משתמשים בקבצי קוקי?
כן. קבצי הקוקי שלנו משפרים את הגישה לאתר שלנו ומזהים מבקרים חוזרים. יתר על כן, קבצי הקוקי שלנו משפרים את חוויית המשתמש על ידי מעקב והתמקדות בתחומי העניין שלה/שלו. השימוש בקבצי קוקי, עם זאת, לא מקושר באף צורה למידע כלשהו באתר שלנו המאפשר זיהוי אישי.
8. הסרה מרשימת תפוצה
אנחנו משתמשים בכתובת האימייל שסיפקת כדי לשלוח לך מידע ועדכונים הנוגעים להזמנה שלך, חדשות חברה מזדמנות, מידע על מוצרים קשורים וכד'. אם בשלב כלשהו תעדיף להסיר את עצמך מרשימת התפוצה, על מנת שלא לקבל אימיילים בעתיד, אנחנו מצרפים הוראות מפורטות להסרה מרשימת התפוצה בתחתית כל אימייל.
הסכמה
9. באמצעות שימוש באתר שלנו, אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו.

חבילות נשלחות מדי יום ב 9:00 בבוקר , דואר רשום מגיע תוך כמה ימים, דואר שליחים תוך 24-48 שעות
המשלוח נעשה באמצעות דואר ישראל, יתכנו עיכובים, ניתן ליצור קשר לקבלת מספר חבילה למעקב

החזרות: ניתן להחזיר מוצרים שלא כובסו ולא נעשה בהם שימוש, את המוצרים יש לשלוח חזרה בדואר תוך 5 ימי עסקים ממועד קבלת המוצר, ההחזרה תתבצע בדואר ל: כותנה, ת.ד. 69 כמון 2011200 או ישירות לכותנה בכמון.
כשהמוצרים יגיעו נזכה אתכם על המוצרים פחות 5% עמלת ביטול על פי חוק, עלויות המשלוחים חלות על הלקוחה.
מעל 5 ימי עסקים להחזרת המוצר, יינתן זיכוי בשווי הקנייה לרכישה באתר, הזיכוי לא כולל את עלות המשלוח ו5% עמלת ביטול על פי חוק.
החלפות: ניתן להחליף מוצרים בתנאי שלא עברו כיבוס או שימוש והם במצב שקיבלת אותו, אשמח לייעץ ולהתאים לך מוצר לצרכיך.
תחתונים: על פי הנחיות משרד הבריאות לא ניתן להחליף או להחזיר תחתונים, אנא בצעי את הבדיקות והמדידות לפני הרכישה.

צור קשר

כותנה
כתובת: המצפור, ת.ד. 69 כמון 2011200
טלפון: 073-7783022
תנאי השירות
x

#{title}

#{text}

#{price}