שימוש בתחבושות רב פעמיות מבד טבעי, עשוי להפחית את הסיכון לדלקות וזיהומים אצל נשים
 
נשים רבות הסובלות מתסמינים ממושכים של צריבה, גרד, כאבים ואי נוחות בפות. תסמינים הנגרמים ממגוון בעיות, בינהן דלקות נרתיקיות חוזרות על רקע פטריה (קנדידה), דלקות נרתיקיות לא זיהומיות, מחלות עור שונות שחלקן מופיעות רק בפות, מתגובות אלרגיות, מדלקת עור ממגע ועוד.
דלקת עור ממגע בעור הפות הינה תופעה שכיחה, ונגרמת עקב חשיפה לחומרים כימיים הבאים במגע עם העור. חומרים אלה מצויים בסבונים, אבקות כביסה, תכשירי קוסמטיקה, מגיני תחתון סינטטים ועוד. נשים מסויימות אף מפתחות אלרגיה לחומרים המצויים במגבונים לחים, קרמים, צבעי כביסה וחומרי טקסטיל סינטטים. הטיפול הנחוץ במצבים אלה הוא מניעת חשיפה נוספת לחומרים הללו.

המלצות לטיפול:
לאור שכיחותה הגבוהה של התופעה ומעורבותן של תופעת דלקת עור ממגע ואלרגיה עורית גם בנשים עם מחלות עור אחרות, אחת ההמלצות היא המנעות מאותם חומרים שעלולים להיות מעורבים במצב: שימוש בתחתונים כותנה אורגנית 100% ללא צבע והמנעות ממגיני תחתונים או תחבושות מחומרים סינטטים. נשים רבות חוות שיפור עצום במצבן.
תחבושות רב פעמיות מכותנה ללא תוספת צבע, עונות על הצורך בשינוי הנ"ל והוכיחו את יעילותן עבור רבות מהנשים. בשל הקושי להשיג תחתונים מ-100% כותנה, לעיתים השימוש במגיני התחתון פותר את הבעיות גם לנשים שלא נהגו להשתמש כלל במגיני תחתון לפני כן, היות והעור בא במגע עם פיסת הבד העשויה מ-100% כותנה לא צבועה.
 
image alt

מתוך כתבה שהתפרסמה בעיתון הארץ:

השמירה על איכות סביבה מעודדת רבים לעבור משימוש במוצרים חד פעמיים למוצרים רב פעמיים. הדבר ניכר גם במוצרים מתחום ההיגיינה הנשית: יותר ויותר נשים עוברות לתחבושות רב פעמיות מבד. ד"ר אילן ברעם, מומחה במיילדות וגינקולוגיה שעובד כעשר שנים כרופא נשים בקהילה, סבור שמגמה זאת נושאת עמה גם יתרון בריאותי.
אף שאינו מתבסס על מחקר מסודר, התרשמותו היא שהשימוש המרובה בתחבושות חד פעמיות המכילות דאודורנט ודבק המדביק את התחבושת לתחתונים, הביא לעלייה בשכיחות של דלקת עור המכונה קונטקט דרמטיטיס - גירוי אלרגי חריף שנוצר כתוצאה ממגע עם חומרים מסוימים. לדבריו, בשנים האחרונות התרשם שיש עלייה בתלונות של נשים על אודם באיברי המין, תחושת צריבה בעת קיום יחסי מין והפרשות, "גם אצל נשים שאף פעם לא היו להן תלונות קודם לכן. היו מקרים שאשה הגיע ברצף אפילו עשרות פעמים עם תלונות כאלה".
הטיפול המקובל בתופעות אלה הוא תרופה אנטי פטרייתית, אבל לאחר שד"ר ברעם שלח דגימות למעבדה, כדי לבדוק אם נשים סבלו מדלקות נרתיקיות בגלל זיהום פטרייתי, והתשובה היתה שלילית, הוא החל לחשוב שהמקור לתחושה הלא נוחה הוא קונטקט דרמטיטיס. לתחושה זאת תרמה הידיעה שסביבת הנרתיק היתה בסיסית חומצית. "כשיש זיהומים, הסביבה הטבעית של הנרתיק (שהיא לרוב חומצית ולא הופכת לבסיסית)", מסביר ד"ר ברעם.

סוגי זיהומים בנרתיק:
בנרתיק יכולים להיות זיהומים משלושה סוגים: 50% מהזיהומים נגרמים על ידי פטרייה, 45% על ידי חיידק ו-5% על ידי טפיל, טריכונומס, שעובר ביחסי מין. לאחר שבבדיקות לא נמצאו סימנים לזיהום, הסיק ד"ר ברעם שסיבת הדלקת היא קונטקט דרמטיטיס. הוא החל להמליץ למטופלות שלו להפסיק להשתמש בחומרים סינתטיים.

פתרונות:
בהתחלה ייעץ להן להימנע מתחבושות עם דיאודורנט, וכשהדבר לא גרם לירידה בשכיחות התלונות, החל להמליץ על שימוש בתחבושות מכותנה. רק אז, לדבריו, החל לראות ירידה משמעותית בתלונות בקרב חלק ניכר מהנשים.
ד"ר ברעם חושד שגם החומר שבו נעשה שימוש לספיגת הפרשות מהנרתיק בתחבושות החד פעמיות גורם דלקות. "עוד לא פגשתי אשה שהווסת יוצא לה כחול כמו בטלוויזיה", הוא אומר, ספק מתבדח. "מיצוק הנוזלים בתחבושות נעשה באמצעות חומר שאני לא יודע מה טיבו, ומה הוא גורם לעור.
"זו לא עבודה מדעית, אבל באופן אמפירי ראיתי שאצל נשים שמפסיקות להשתמש במוצרים סינתטיים ומשתמשות במוצרים שעשויים ממאה אחוז כותנה, היו הרבה פחות תלונות על דלקות".
                                                                                    
image alt
מדיניות רכישה
1. השימוש במידע המוצג באתר כותנה ובמוצרים הנמכרים בו הוא על אחריותך בלבד, ואין כותנה ו/או אלונה אחראית לכל נזק שייגרם לך בעקבות שימוש במוצרים או במידע.
2. החזרות: ניתן להחזיר מוצרים שלא כובסו ולא נעשה בהם שימוש, את המוצרים יש לשלוח חזרה בדואר תוך 5 ימי עסקים ממועד קבלת המוצר, ההחזרה תתבצע בדואר ל: כותנה, ת.ד. 69 כמון 2011200 או ישירות לכותנה בכמון.
כשהמוצרים יגיעו נזכה אתכם על המוצרים פחות 5% עמלת ביטול על פי חוק, עלויות המשלוחים חלות על הלקוחה.
מעל 5 ימי עסקים להחזרת המוצר, יינתן זיכוי בשווי הקנייה לרכישה באתר, הזיכוי לא כולל את עלות המשלוח ו5% עמלת ביטול על פי חוק.
החלפות: ניתן להחליף מוצרים בתנאי שלא עברו כיבוס או שימוש והם במצב שקיבלת אותו, אשמח לייעץ ולהתאים לך מוצר לצרכיך.
תחתונים: על פי הנחיות משרד הבריאות לא ניתן להחליף או להחזיר תחתונים, אנא בצעי את הבדיקות והמדידות לפני הרכישה.
3. אחריות: אנו מקפידים על כל שלבי היצור, אם קיבלת מוצר פגום , אנו מתחייבים לשלוח לך מוצר חדש ברגע שיגיע ממך בדואר.
4. שרות: אשמח לעמוד לרשותכן ולענות על כל שאלה לפני ואחרי הקנייה , אלונה 0522802900
5. איסוף מידע
אנחנו אוספים ממך מידע כאשר אתה נרשם לאתר שלנו, מתחבר לחשבון שלך, מבצע רכישה, משתתף בתחרות, ו/או כאשר אתה מתנתק מהחשבון. המידע שנאסף כולל את שמך, כתובת האימייל, מספר הטלפון ו/או פרטי כרטיס אשראי.
בנוסף, אנחנו מקבלים ושומרים באופן אוטומטי מידע מהמחשב ומהדפדפן שלך, כולל כתובת ה-IP שלך, מאפייני התוכנה והחומרה, ופרטי העמוד שבו ביקשת לצפו.
שימוש במידע
כל מידע שאנחנו אוספים ממך עשוי לשמש כדי:
להתאים באופן אישי את החוויה שלך ולהגיב לצרכים האישיים שלך
לספק תוכן שיווקי מותאם אישית
לשפר את האתר שלנו
לשפר את שירות הלקוחות ואת צרכי התמיכה שלך
ליצור אתך קשר באמצעות אימייל
לנהל תחרות, מבצע, או סקר
6. פרטיות מסחר אלקטרוני
אנחנו הבעלים הבלעדיים של המידע שנאסף באתר. המידע על פיו ניתן לזהותך לא יימכר, יוחלף, יועבר, או יינתן לאף חברה אחרת בשל כל סיבה שהיא ללא הסכמתך, מלבד מידע הכרחי להשלמת בקשה ו/או עסקה, כגון משלוח הזמנה.
העברת מידע לצד שלישי
אנחנו לא מוכרים, סוחרים, או מעבירים בכל דרך שהיא לגופים חיצוניים את המידע המאפשר זיהוי אישי שלך. תנאי זה לא כולל חברות צד שלישי מוסמכות שמסייעות לנו בתפעול אתר האינטרנט שלנו או בביצוע העסקים שלנו, כל עוד החברות הנ"ל מתחייבות לשמור על סודיות המידע הזה.
אנחנו מאמינים ששיתוף מידע הוא הכרחי על מנת לחקור, למנוע או לפעול בקשר לפעילויות משפטיות, חשד להונאה, מצבים הכוללים איומים אפשריים לביטחונו האישי של כל אדם, הפרות תנאי השימוש שלנו, או כפי שנדרש על פי חוק.
מידע שאינו אישי, עם זאת, עשוי להינתן לגופים חיצוניים למטרות שיווק, פרסום ושימושים אחרים.
7. אבטחת מידע
אנחנו מיישמים מגוון אמצעי אבטחה כדי לשמור על בטיחות המידע האישי שלך. אנחנו משתמשים בהצפנה משוכללת כדי להגן על מידע רגיש שמועבר ברשת. אתר זה גם מגן על המידע שלך במצב לא מקוון. רק עובדים שצריכים לבצע עבודה מסוימת (למשל, ניהול חשבונות או שירות לקוחות) מקבלים גישה למידע המאפשר זיהוי אישי. המחשבים/שרתים המשמשים לאחסון מידע המאפשר זיהוי אישי נשמרים בסביבה מאובטחת.
האם אנו משתמשים בקבצי קוקי?
כן. קבצי הקוקי שלנו משפרים את הגישה לאתר שלנו ומזהים מבקרים חוזרים. יתר על כן, קבצי הקוקי שלנו משפרים את חוויית המשתמש על ידי מעקב והתמקדות בתחומי העניין שלה/שלו. השימוש בקבצי קוקי, עם זאת, לא מקושר באף צורה למידע כלשהו באתר שלנו המאפשר זיהוי אישי.
8. הסרה מרשימת תפוצה
אנחנו משתמשים בכתובת האימייל שסיפקת כדי לשלוח לך מידע ועדכונים הנוגעים להזמנה שלך, חדשות חברה מזדמנות, מידע על מוצרים קשורים וכד'. אם בשלב כלשהו תעדיף להסיר את עצמך מרשימת התפוצה, על מנת שלא לקבל אימיילים בעתיד, אנחנו מצרפים הוראות מפורטות להסרה מרשימת התפוצה בתחתית כל אימייל.
הסכמה
9. באמצעות שימוש באתר שלנו, אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו.

חבילות נשלחות מדי יום ב 9:00 בבוקר , דואר רשום מגיע תוך כמה ימים, דואר שליחים תוך 24-48 שעות
המשלוח נעשה באמצעות דואר ישראל, יתכנו עיכובים, ניתן ליצור קשר לקבלת מספר חבילה למעקב

החזרות: ניתן להחזיר מוצרים שלא כובסו ולא נעשה בהם שימוש, את המוצרים יש לשלוח חזרה בדואר תוך 5 ימי עסקים ממועד קבלת המוצר, ההחזרה תתבצע בדואר ל: כותנה, ת.ד. 69 כמון 2011200 או ישירות לכותנה בכמון.
כשהמוצרים יגיעו נזכה אתכם על המוצרים פחות 5% עמלת ביטול על פי חוק, עלויות המשלוחים חלות על הלקוחה.
מעל 5 ימי עסקים להחזרת המוצר, יינתן זיכוי בשווי הקנייה לרכישה באתר, הזיכוי לא כולל את עלות המשלוח ו5% עמלת ביטול על פי חוק.
החלפות: ניתן להחליף מוצרים בתנאי שלא עברו כיבוס או שימוש והם במצב שקיבלת אותו, אשמח לייעץ ולהתאים לך מוצר לצרכיך.
תחתונים: על פי הנחיות משרד הבריאות לא ניתן להחליף או להחזיר תחתונים, אנא בצעי את הבדיקות והמדידות לפני הרכישה.

צור קשר

כותנה
כתובת: המצפור, ת.ד. 69 כמון 2011200
טלפון: 073-7783022
תנאי השירות
x

#{title}

#{text}

#{price}