בונת מחזור הווסת /אפרת דבוש נאור

חכמת מחזור הווסת

במשך ההיסטוריה האנושית כולה, גוף האישה ומחזור הווסת נתפסו כמקודשים, חלומות, אינטואיציה נשית ודמיונן של נשות השבט היו בעלי חשיבות רבה.
בכל העולם, בתרבויות שונות, כיבדו את הנשים הצעירות בטקסי חניכה של כניסה לעולם הנשיות והתבגרות.
בהיסטוריה המערבית של האלפים האחרונים ופרט בכתבים הדתיים, לאומת זאת, נקשר מחזור הווסת לטיבן האפל והבלתי נשלט של נשים, לבושה ולהשפלה.
מערכת היחסים הטעונה והטאבו של נשים עם גופן ועם מחזור הווסת שלהן מתקיים גם היום.
נערות לומדות אודות המחזור בדרך קלינית וסטרילית, ללא גילוי של כבוד כלפי גוף האישה ומיניותה ורק חלק קטן מהנערות זוכה בהכרה של מחזור הוסת כטקס חיובי של מעבר.
בחברה המערבית יותר מ60% מהנשים מתמודדות עם הפרעות במחזור הווסת בניהן:
PMS (תסמונת קדם וסתית), כאבי ווסת, ווסת לא סדירה, דימום בין ווסתי, אל ווסת וכו'.
בשאלונים ומחקרים מתגלה שרוב הנשים היו מוכנות לוותר על המחזור אם הייתה להן האפשרות.
במקום לראות באופי המחזורי שלנו היבט חיובי של הוויתנו הנשית, תרבותינו מלמדת אותנו להתכחש לו ולמזער נזקים.
תעשיית צריכה שלמה עוזרת לנו ומעודדת אותנו במשימה, בניהם תעשיית ההיגינה הנשית הענפה, יצרני הגלולות וההתקנים ההורמונלים וחברות התרופות.
מחזור הווסת הנשי הוא המחזור הבסיסי, הארצי ביותר שלנו. הדם שלנו מהווה את הקשר לנשיות הארכיטיפית והאוניברסלית.
גוף האישה מגלם באופן מיקרו קוסמי את מחזורי הטבע כמו גאות ושפל, חילופי העונות וכמובן מחזור הלבנה.
קבלת מחזור הווסת, התכוונות אליו והקשבה לו ולטבענו הנשי המחזורי הם בסיס נהדר לעומצה נשית ומינית, לחיבור לקול הפנימי ולפיתוח האינטואיציה והרגישות.
בחברה המודרנית אנו מנותקים ממקצבים ומחזורי הטבע ובכל זאת מחזור האישה מושפע עד מאוד ממחזור הלבנה, מחקרים מראים בירח מלא וביום לפניו שיעורי שיא של ביוץ והתעברות ובמולד ירח שפל בשיעורי הביוץ וההתעברות .
כמו כן שולט הירח בזרימת הנוזלים בגוף האישה ובגאות ובשפל של האוקיינוסים (נוזלי כדור הארץ).
 שלב הזקיק - post menstruel phase
פיזית זהו השלב בו מבשילה ומתפתחת ביצית ממנה מופרשות רמות גבוהות של ההורמון אסטרוגן. ישנה התחדשות בעומק הרחם של  רקמת האנדומטריום שנשרה עם הווסת.
אנרגטית שלב זה הוא בעל אופי פעלתני ודינמי, בפילוסופיה הסינית מכונה איכות זאת כיאנג, האיכות האנרגטית הגברית.
זמן זה מתאים לפעולה מיזמים ורעיונות חדשים, זמן של תקשורת עם העולם ועשייה.
העלייה ברמות האסטוגן מובילה לפעילות מוגברת של האונה השמאלית (הגברית) של המוח הקשורה ביכולות קוגנטיביות, תקשורת, לוגיות ושכלתנות.
מכיוון שאנו חיים בחברה המעודדת איכויות גבריות, דינמיות ופעלתנות, תקופה זאת נתפסת בעיני נשים רבות כטובה והן מרגישות בה טוב, הן חיוניות ותקשורתיות במיוחד.
שלב הביוץ - phase inter menstrual
פיזית זהו השלב בו מגיעה הביצית להבשלה מלאה, היא פורצת את השחלה וממתינה לזרע, במקביל ישנה עלייה למצב של שיא בהורמון אסטרוגן.
אנרגטית שלב הביוץ מתבטא בשיא של אנרגיית החיים, של יצירה ויצריות. שיא היאנג.
בשלב זה מהווה את הפוטנציאל ליצירת חיים, בזמן הביוץ נשים חשות אנרגיה מינית מוגברת. מחקרים מעידים כי גברים נמשכים יותר באופן לא מודע לנשים בזמן הביוץ.
עבור נשים זהו זמן שמזוהה עם תחושות טובות, מיניות וכוחות רבים.
שלב הצהבת הזקיק - pre menstrual phase
מהבחינה הפיזית (במידה ואין התעברות) - יש התעבות של האנדומטריום עקב הצטברות נוזלים,  רמות האסרוגן יורדות ובמקביל ישנה עליה ברמות ההורמון פרוגסטרון.
אנרגטית בשלב זה מתחילה תנועה לעבר הצד החשוך של הירח, אנרגיית יין נקבית (לפי פילוסופיית היין והיאנג ברפואה הסינית).
עקב השינויים ההורמונלים, האונה הימנית של המוח (המיוחסת למוח הנקבי) הופכת פעילה יותר, האונה מקושרת יותר לרגשות, לתפיסה מופשטת, אינטואיציה, חשיבה סמלית וארכיטיפית ודימויים.
בפועל בשלב זה האנרגיה הפעלתנית, המוחצנת, התקשורתית והגברית שלנו יורדת ומפנה את מקומה לאנרגיה מכונסת ומהורהרת יותר.
כחברה אנו פחות נלהבים מתנועה זאת ותופסים אותה כרעה ולא פוריה, כמו כן איננו נשמעים באופן מספק לקול המורה לנו להפחית בפעילות ולהתכנס בעצמנו.
בימים שלפני הווסת ה"צעיף" בין המודע והלא מודע ובין העולם הנראה והלא נראה דק הרבה יותר ומתאפשרת גישה לחלקי העצמי הלא מודע  שלנו, אנו מכוונות מאוד אל הידיעה והקול הפנימים ואל מה שאינו פועל באופן בריא ומספק בחיינו.
תכנים מהעולם הפנימי מגיעים אלינו בצורה של חלומות, תשוקות ורגשות.
כשאנו חוסמות את זרימת האנרגיה הזאת אנו מכשירים את הקרקע להופעת התסמונת הקדם ווסתית ובהמשך לתופעות גיל המעבר (מנו-פאוזה).
שלב הווסת - menstrual phase
פיזית, בשלב זה ישנה ירידה חדה בהפרשות ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון שמובילה לכיווץ כלי הדם המזינים את השכבה החיצונית של הרחם ונוצר דימום הווסת.
אנרגטית זהו זמן בו נדמה כי כוח החיים עומד להיעלם, האנרגיה נמצאת בשקיעה ובעצירה, שיא היין.
רצוי ומקובל שנשים יאטו את הקצב ההתנהלות שלהן במהלך ימי דימום הווסת וינוחו יותר.
זהו זמן של הטיהרות, פינוי מקום ושחרור, זמן של מוות ופרידה לקראת לידה מחודשת, במקביל לניקוי הגופני שעובר גופנו נשים רבות חשות צורך לנקות ולסדר את ביתם, לדבר את אשר על ליבן ולפתור קונפיקטים ישנים, הטיהור הביולוגי מלווה בטיהור פסיכולוגי.
קבלת מחזור הוסת ככוח לריפוי נשי
ברגע שנתחיל להעריך את מחזור הווסת כחלק ממערכת ההנחיה הפנימית שלנו, שנהפוך קשובות יותר למחזור, לכוחות הפועלים בו ומפעילים אותנו, ברגע שנזרום אתם ולא נגדם, נתחיל להירפא מבחינה הורמונלית ומבחינה רגשית כאחד.
כאשר אני מגלה כבוד, הקשבה, רגישות ואהבה כלפי הגוף שלי, כלפי המהות והפוטנציאל הנשי שבי גופי מחזיר באותה המטבע.
אם נחזור לראות בנשיות שלנו, במחזוריות, במיניות ובגופנו דבר מקודש, לא דבר מה פגום, מעיק ולא ממושמע שיש להשתיק אותו ולהסתיר אותו, נוכל בהדרגה לרפא את ההויה הנשית כולה. 

מקורות

גופה של אישה תבונתה של אישה/ ד"ר כריסטיאן נורת'רופ

כתבה:

אפרת דבוש נאור
טיפולים לנשים - פריון, הריון ולידה- מעגלי נשים
http://www.briha.co.il  
052-4711149
מדיניות רכישה
1. השימוש במידע המוצג באתר כותנה ובמוצרים הנמכרים בו הוא על אחריותך בלבד, ואין כותנה ו/או אלונה אחראית לכל נזק שייגרם לך בעקבות שימוש במוצרים או במידע.
2. החזרות: ניתן להחזיר מוצרים שלא כובסו ולא נעשה בהם שימוש, את המוצרים יש לשלוח חזרה בדואר תוך 5 ימי עסקים ממועד קבלת המוצר, ההחזרה תתבצע בדואר ל: כותנה, ת.ד. 69 כמון 2011200 או ישירות לכותנה בכמון.
כשהמוצרים יגיעו נזכה אתכם על המוצרים פחות 5% עמלת ביטול על פי חוק, עלויות המשלוחים חלות על הלקוחה.
מעל 5 ימי עסקים להחזרת המוצר, יינתן זיכוי בשווי הקנייה לרכישה באתר, הזיכוי לא כולל את עלות המשלוח ו5% עמלת ביטול על פי חוק.
החלפות: ניתן להחליף מוצרים בתנאי שלא עברו כיבוס או שימוש והם במצב שקיבלת אותו, אשמח לייעץ ולהתאים לך מוצר לצרכיך.
תחתונים: על פי הנחיות משרד הבריאות לא ניתן להחליף או להחזיר תחתונים, אנא בצעי את הבדיקות והמדידות לפני הרכישה.
3. אחריות: אנו מקפידים על כל שלבי היצור, אם קיבלת מוצר פגום , אנו מתחייבים לשלוח לך מוצר חדש ברגע שיגיע ממך בדואר.
4. שרות: אשמח לעמוד לרשותכן ולענות על כל שאלה לפני ואחרי הקנייה , אלונה 0522802900
5. איסוף מידע
אנחנו אוספים ממך מידע כאשר אתה נרשם לאתר שלנו, מתחבר לחשבון שלך, מבצע רכישה, משתתף בתחרות, ו/או כאשר אתה מתנתק מהחשבון. המידע שנאסף כולל את שמך, כתובת האימייל, מספר הטלפון ו/או פרטי כרטיס אשראי.
בנוסף, אנחנו מקבלים ושומרים באופן אוטומטי מידע מהמחשב ומהדפדפן שלך, כולל כתובת ה-IP שלך, מאפייני התוכנה והחומרה, ופרטי העמוד שבו ביקשת לצפו.
שימוש במידע
כל מידע שאנחנו אוספים ממך עשוי לשמש כדי:
להתאים באופן אישי את החוויה שלך ולהגיב לצרכים האישיים שלך
לספק תוכן שיווקי מותאם אישית
לשפר את האתר שלנו
לשפר את שירות הלקוחות ואת צרכי התמיכה שלך
ליצור אתך קשר באמצעות אימייל
לנהל תחרות, מבצע, או סקר
6. פרטיות מסחר אלקטרוני
אנחנו הבעלים הבלעדיים של המידע שנאסף באתר. המידע על פיו ניתן לזהותך לא יימכר, יוחלף, יועבר, או יינתן לאף חברה אחרת בשל כל סיבה שהיא ללא הסכמתך, מלבד מידע הכרחי להשלמת בקשה ו/או עסקה, כגון משלוח הזמנה.
העברת מידע לצד שלישי
אנחנו לא מוכרים, סוחרים, או מעבירים בכל דרך שהיא לגופים חיצוניים את המידע המאפשר זיהוי אישי שלך. תנאי זה לא כולל חברות צד שלישי מוסמכות שמסייעות לנו בתפעול אתר האינטרנט שלנו או בביצוע העסקים שלנו, כל עוד החברות הנ"ל מתחייבות לשמור על סודיות המידע הזה.
אנחנו מאמינים ששיתוף מידע הוא הכרחי על מנת לחקור, למנוע או לפעול בקשר לפעילויות משפטיות, חשד להונאה, מצבים הכוללים איומים אפשריים לביטחונו האישי של כל אדם, הפרות תנאי השימוש שלנו, או כפי שנדרש על פי חוק.
מידע שאינו אישי, עם זאת, עשוי להינתן לגופים חיצוניים למטרות שיווק, פרסום ושימושים אחרים.
7. אבטחת מידע
אנחנו מיישמים מגוון אמצעי אבטחה כדי לשמור על בטיחות המידע האישי שלך. אנחנו משתמשים בהצפנה משוכללת כדי להגן על מידע רגיש שמועבר ברשת. אתר זה גם מגן על המידע שלך במצב לא מקוון. רק עובדים שצריכים לבצע עבודה מסוימת (למשל, ניהול חשבונות או שירות לקוחות) מקבלים גישה למידע המאפשר זיהוי אישי. המחשבים/שרתים המשמשים לאחסון מידע המאפשר זיהוי אישי נשמרים בסביבה מאובטחת.
האם אנו משתמשים בקבצי קוקי?
כן. קבצי הקוקי שלנו משפרים את הגישה לאתר שלנו ומזהים מבקרים חוזרים. יתר על כן, קבצי הקוקי שלנו משפרים את חוויית המשתמש על ידי מעקב והתמקדות בתחומי העניין שלה/שלו. השימוש בקבצי קוקי, עם זאת, לא מקושר באף צורה למידע כלשהו באתר שלנו המאפשר זיהוי אישי.
8. הסרה מרשימת תפוצה
אנחנו משתמשים בכתובת האימייל שסיפקת כדי לשלוח לך מידע ועדכונים הנוגעים להזמנה שלך, חדשות חברה מזדמנות, מידע על מוצרים קשורים וכד'. אם בשלב כלשהו תעדיף להסיר את עצמך מרשימת התפוצה, על מנת שלא לקבל אימיילים בעתיד, אנחנו מצרפים הוראות מפורטות להסרה מרשימת התפוצה בתחתית כל אימייל.
הסכמה
9. באמצעות שימוש באתר שלנו, אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו.

חבילות נשלחות מדי יום ב 9:00 בבוקר , דואר רשום מגיע תוך כמה ימים, דואר שליחים תוך 24-48 שעות
המשלוח נעשה באמצעות דואר ישראל, יתכנו עיכובים, ניתן ליצור קשר לקבלת מספר חבילה למעקב

החזרות: ניתן להחזיר מוצרים שלא כובסו ולא נעשה בהם שימוש, את המוצרים יש לשלוח חזרה בדואר תוך 5 ימי עסקים ממועד קבלת המוצר, ההחזרה תתבצע בדואר ל: כותנה, ת.ד. 69 כמון 2011200 או ישירות לכותנה בכמון.
כשהמוצרים יגיעו נזכה אתכם על המוצרים פחות 5% עמלת ביטול על פי חוק, עלויות המשלוחים חלות על הלקוחה.
מעל 5 ימי עסקים להחזרת המוצר, יינתן זיכוי בשווי הקנייה לרכישה באתר, הזיכוי לא כולל את עלות המשלוח ו5% עמלת ביטול על פי חוק.
החלפות: ניתן להחליף מוצרים בתנאי שלא עברו כיבוס או שימוש והם במצב שקיבלת אותו, אשמח לייעץ ולהתאים לך מוצר לצרכיך.
תחתונים: על פי הנחיות משרד הבריאות לא ניתן להחליף או להחזיר תחתונים, אנא בצעי את הבדיקות והמדידות לפני הרכישה.

צור קשר

כותנה
כתובת: המצפור, ת.ד. 69 כמון 2011200
טלפון: 073-7783022
תנאי השירות
x

#{title}

#{text}

#{price}